statystyki

PiS powołał zespół parlamentarny ds. katastrofy smoleńskiej

08.07.2010, 17:51; Aktualizacja: 08.07.2010, 18:21

Posłowie PiS poinformowali w czwartek marszałka Sejmu, że powołali zespół parlamentarny ds. zbadania katastrofy smoleńskiej.

Reklama


Reklama


"Zawiadomienie o powstaniu zespołu parlamentarnego ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej zostało złożone dzisiaj marszałkowi Sejmu. Pod informacją o powołaniu zespołu podpisało się ponad 60 posłów" - poinformował PAP Antoni Macierewicz (PiS).

"Zespół będzie się zajmował dążeniem do wyjaśnienia katastrofy, zbieraniem wszystkiego rodzaju dokumentów, kontaktami z instytucjami zajmującymi się sprawą, publiczną konfrontacją osób, które posiadają wiedzę na ten temat" - dodał. Macierewicz wyraził nadzieję, iż do pracy zespołu włączą się posłowie wszystkich klubów.

Według Macierewicza prace zespołu zakończą się "podsumowaniem w formie raportu", przedstawiającym stanowisko posłów na temat przebiegu wydarzeń.

Według regulaminu Sejmu posłowie mogą tworzyć w Sejmie zespoły. Aby powołać zespół, jego przedstawiciele muszą podać do wiadomości marszałka Sejmu jego skład osobowy oraz regulamin wewnętrzny.

Reklama


Źródło:PAP

Reklama

 • Jaś(2010-07-08 21:33) Odpowiedz 00

  Patriota" popieram to co piszesz bardzo mądre.

 • tik(2010-07-08 19:50) Odpowiedz 00

  Potrzebne nam to jak umarłemu kadzidło.

 • niezalezny(2010-07-08 19:50) Odpowiedz 00

  i slusznie, bo dziw bierze ze poslowie sejmu nie chcą poznac prawdy o smierci tylu wspanialych kolegow poslow, prezydenta i szefoe instytucji panstwa???

 • patriota(2010-07-08 20:21) Odpowiedz 00

  W dniu 13 maja 1981, podczas audiencji generalnej na Placu św. Piotra w Rzymie, dokonano zamachu na Papieża Polaka JP II.
  19 października 1984 ks. J Popiełuszko został zamordowany
  30 stycznia 1989 znaleziono ciało księdza Stanisława Suchowolca .
  Co wspólnego mają te trzy tragedie ze stanem wojennym ?

  Te trzy tragedię mają wspólny wątek do postulatów sierpnia 80 zapisanych w ustawodawstwo
  W postulatach zapisano 40 godziny tydzień pracy, Wolne soboty i niedziele. Skrócony okres do przejścia na emeryturę osób zatrudnionych w szczególnych warunkach i wreszcie przejście bez względu na wiek górników po przepracowaniu 25 lat pod ziemią. To było nie do zaakceptowania przez rząd pomimo wydzielonej zgody, lecz Solidarność musiała zginąć , tym bardziej wspomniane osoby stojące za światem pracy i wolnością z tablic stoczniowych.
  Okres ten można porównać do wyprowadzenia Mojżesza i jego ludu z pod władzy Faraona .
  I tam i tu występują dwie tablice. Mojżeszem jest JP II.
  Po „Wiośnie ludów” i okresie przełomów ( okragły stół ) władzę w Polsce przejmuje UW AWS koalicyjny rząd Jerzego Buzka z Leszkiem Balcerowiczem jako wicepremierem.
  Obok wprowadzania własnego programu AWS podjęła się realizacji, w koalicji z UW czterech reform:
  administracji, szkolnictwa, służby zdrowia, ubezpieczeń emerytalnych.
  Zajmijmy się ta ostatnią gdyż to właśnie, postulaty sierpniowe.
  Ministrem sprawiedliwości zostaje L.Kaczyński wraz ze Zbigniewem Wassermannem jako prokuratorem krajowym( dopiero wyszło później ,że nie miał nominacji na to stanowisko) Prezem ZUS zostaje Allot a jego zastępczynią koleżanka Kaczyńskiego , A Fotyga
  Ta dwójka dokonuje akcji kryptonim Temida i skoku na sądownictwo. Wraz z agentami UOP później przekształconej w ABW, nie przypadkowo dobiera się męża Pani prezes sądu okręgowego (nowo mianowanej )szefa ABW na Śląsku. Opiera się to o wrabianego biznesmena z Sosnowca i prezesów katowickich sądów. Wraz z prezesami sądów, zwerbowano wielu sędziów i inspektorów ZUS, co dało początkowi reformy emerytalnej, w akcji bezprawiezus wymierzonej we wcześniej zapisane postulaty, wyśmiania się z ojca św, J.P.II z zaangażowania w sprawy ludzi pracy i ich wywalczonych wolności, ofiar stanu wojennego, morderstwa wspomnianych księży ,że ich śmierć poszła jednak na marne.

  Sprofanowano te od lat niewygodne postulaty, prawa wolnościowe.
  Na szeroką skale wydawano decyzje emerytalne a w następstwie wyroki w imieniu R.P. na sfałszowanych przepisach. Przesuwano terminy wypłat o dowolny termin, okrajano świadczenia o dowolną kwotę , odmawiano przyznawanie emerytur. Proceder był bardzo dobrze zabezpieczony. Ludzie przez lata chodzili dobrowolnie do pracy w soboty i niedziele ,by mieć przepracowany miesiąc 22 dni robocze, kiedy miesiąc kalendarzowy miał np. 19 dni roboczych. W ten sposób dokonano zamachu stanu ,zamachu na niepodległość państwa polskiego i innych przestępstw przeciwko prawom człowieka. Akcja dała zysk ok. 80 miliardów zł. Bandyci mieli wypłacane prowizje 25% od sumy jednej oszukanej osoby. Barbarzyńcy w togach czuli się bezkarnie poszerzając swój proceder o pożyczki bankowe i nieruchomości . Na trop afery wpadł górnik z Tychów Jan Manowski z kandydatem na prezydenta R.P. D. Podrzyckim. Tego drugiego zamordowano a górnikowi sporządzono psychiczną odyseję do krachu finansowego 65 sędziów Katowickiej Apelacji zostało skierowanych przeciwko jego rodzinie . Tyska sędzina Dorota Niewiadomska wyłączona przez sześć postanowień sądu okręgowego i apelacyjnego ze sprawy, która sama wydała postanowienie o niewłaściwości rzeczowej jej sądu w sprawie , sama się wyłączyła. Wydała na tego Bohatera Narodowego wyrok zaoczny, z wyrzuceniem na bruk całej rodziny bez przyznania lokalu zastępczego. Sprawa rozprzestrzeniła się dziesiątki spraw w katowickiej apelacji i stała się niebezpieczna dla zbrodniarzy akcji Temida , sięgała Lecha Kaczyńskiego, Z Wassermanna, Kochanowskiego i inne ważne osobistości. 10 grudnia 2009 Sąd Apelacyjny wyłączył sąd rejonowy w tychach ze sprawy ,sąd okręgowy i część sędziów sądu apelacyjnego i m/innymi wymienione osoby. W marcu 2010 sprawa została skierowana do sądu okręgowego w Częstochowie, rozegrały się dantejskie sceny na okoliczność, że sąd w Częstochowie nie może sprawy rozpatrywać gdyż nad nim przełożony jest sąd Apelacyjny w Katowicach, a ten wyłączył część własnego sądu. Sprawą zajmował się także J. Kaczyński jako szef BBN zlecił postępowanie Z. Ziobrze lecz ten albo oszukał J.Kaczyńskiego lub z kolesiami ukręcili sprawie łeb. Bandyci byli w ETPCZ w Strasburgu gdzie trój osobowy skład wydał postanowienie UWAGA.:

  „Nie ma łamania praw człowieka, złożonych dokumentów nie wolno przedstawiać ,żadnej instytucji państwowej i pozapaństwowej”

  W ten sposób ETPCZ w Strasburgu wydał na Państwo Polskie zezwolenie na uprawianie w stosunku do społeczeństwa polskiego, terroryzmu i zbezczeszczenie konwencji praw człowieka.

  Na głównych świadków i organizatorów padł wyrok- To swingowana katastrofa Smoleńska.
  Mordercy są w Polsce i wbrew Wspólnemu stanowisku Rady Europy z dnia 27 grudnia 2001 r. w sprawie zwalczania terroryzmu(2001/930/WPZiB) RADY UNII EUROPEJSKIEJ, uwzględniając Traktat o Unii Europejskiej, w szczególności jego art. 15 i 34. mordercy chronią się pod immunitetami.
  Dlatego L. Kaczyński nie podpisał Karty Praw Podstawowych.
  O akcji kryptonim Temida, można przeczytać w wielu artykułach wydań internetowych, tam widnieją nazwiska zleceniodawców mordu pod Smoleńskiem.

 • rydzykant(2010-07-08 20:36) Odpowiedz 00

  p.Macierewicz szybko sprawę wyjaśni-w końcu jest najmądrzejszym członkiem PiS-nie licząc p.Migalskiego.

 • Mira(2010-07-08 21:29) Odpowiedz 00

  Bardzo dobrze powinny do PIS-u przyłączyć się inne ugrupowania, tym ludziom,którzy zgineli jesteśmy im to winni nie za ich cenę pojednanie ,może
  być pojednanie pod warunkiem prawdy a nie zakłamania i różnych oskarżeń ludzi,którzy nie mogą się już bronić.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama