statystyki

Waszczykowski o zamachu w Pakistanie: Jesteśmy wstrząśnięci liczbą ofiar

28.03.2016, 15:20; Aktualizacja: 28.03.2016, 15:20
Pakistan po samobójczym zamachu, w którym śmierć poniosło niemal 70 osób

Pakistan po samobójczym zamachu, w którym śmierć poniosło niemal 70 osóbźródło: PAP

Jesteśmy wstrząśnięci liczbą ofiar, szczególnie wśród kobiet i dzieci. Stanowczo potępiamy wszelkie formy terroryzmu- napisał szef MSZ Witold Waszczykowski w oświadczeniu dotyczącym zamachu w Lahore w Pakistanie, gdzie w niedzielę zginęły 72 osoby, w tym 30 dzieci.

Reklama


Reklama


"W imieniu Ministerstwa Spraw Zagranicznych i własnym pragnę wyrazić kondolencje wszystkim rodzinom i bliskim ofiar wczorajszego zamachu w Lahore w Pakistanie" - napisał szef dyplomacji w przekazanym w poniedziałek PAP oświadczeniu.

"Jesteśmy wstrząśnięci liczbą ofiar, szczególnie wśród kobiet i dzieci. Stanowczo potępiamy wszelkie formy terroryzmu, którego ofiarami są niewinni i bezbronni ludzie. Mamy nadzieję, że organizatorzy niedzielnego ataku, podczas którego zginęło wielu chrześcijan zostaną schwytani i postawieni przed sądem" - podkreślił Waszczykowski.

Celem zamachu przed parkiem w Lahore w pakistańskim Pendżabie, do którego przyznała się frakcja talibów Jamaat-ul-Ahrar, mieli być chrześcijanie. Do wybuchu doszło w rejonie parkingu przed parkiem Gulshan-e-Iqbal, zaledwie kilka metrów od dziecięcych huśtawek. Park w niedzielny wielkanocny wieczór był pełen ludzi.

Reklama


Źródło:PAP

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama