statystyki

USA: Czterech Amerykanów wśród ofiar zamachów w Brukseli

28.03.2016, 08:09; Aktualizacja: 28.03.2016, 08:09
John Kerry złożył hołd ofiarom zamachów w Brukseli

John Kerry złożył hołd ofiarom zamachów w Brukseliźródło: PAP

Ogólna liczba Amerykanów, którzy stracili życie w zamachach w Brukseli przeprowadzonych 22 marca, sięga 4 osób – podał w poniedziałek Departament Stanu. Władze USA odmówiły ujawnienia personaliów ofiar kierując się poszanowaniem prawa do prywatności rodzin.

Reklama


Reklama


"Możemy potwierdzić śmierć jeszcze dwóch obywateli USA w Brukseli. Kierujemy wyrazy najgłębszego współczucia do ich rodzin" – głosi komunikat Departamentu Stanu.

W sobotę władze w Waszyngtonie poinformowały o śmierci dwojga Amerykanów. Rodziny potwierdziły, że życie w zamachach stracili małżonkowie Justin i Stephanie Shults, którzy pracowali w Brukseli.

W samobójczych zamachach w stolicy Belgii 22 marca zginęło 31 osób, w tym trzech zamachowców, a ok. 270 osób zostało rannych.

Na lotnisku w Zaventem doszło do eksplozji dwóch ładunków wybuchowych. Zginęło jedenaście osób. Do wybuchu doszło także w kolejce podziemnej pomiędzy stacjami Schuman i Maelbeek w bezpośrednim sąsiedztwie Parlamentu Europejskiego, Komisji Europejskiej i Rady UE. Zginęło tam 20 osób.

Do przeprowadzenia zamachów terrorystycznych przyznało się Państwo Islamskie.

Reklama


Źródło:PAP

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama