statystyki

Ambasada USA ostrzega przed możliwym zamachem w Sofii

24.03.2016, 10:10; Aktualizacja: 24.03.2016, 10:10
Ambasada USA ostrzega przed możliwym zamachem w Sofii

Ambasada USA ostrzega przed możliwym zamachem w Sofiiźródło: ShutterStock

Amerykańska ambasada w Bułgarii ostrzegła obywateli Stanów Zjednoczonych, by unikali dużego węzła komunikacyjnego w Sofii z powodu groźby zamachu na jeden lub wiele miejskich autobusów.

Reklama


Reklama


"Ambasada USA otrzymała informację o możliwym zagrożeniu nieokreślonej linii autobusowej lub linii autobusowych w okolicach hotelu Pliska" - głosi komunikat ambasady zamieszczony w środę wieczorem na Facebooku. Zaleca się w nim unikanie tej części bułgarskiej stolicy.

Rzeczniczka ambasady potwierdziła autentyczność komunikatu, ale nie podała żadnych dalszych szczegółów twierdząc, że ambasada nie komentuje trwających dochodzeń.

Ministerstwo spraw wewnętrznych Bułgarii podało, że nie ma wiarygodnych informacji o niebezpieczeństwie grożącym mieszkańcom w okolicach hotelu Pliska, ale mer Sofii Jordanka Fandakowa ogłosiła, że wzmocniono tam obecność policji.

Reuters pisze, że przejeżdżające tamtędy autobusy kursują zgodnie z rozkładem.

Po wtorkowych zamachach terrorystycznych w Brukseli nadzwyczajne środki bezpieczeństwa podjęto na lotniskach i dworcach w całej Bułgarii oraz w sofijskim metrze.

Reklama


Źródło:PAP

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama