statystyki

PiS: Wniosek PO o odwołanie Błaszczaka - bezzasadny

16.03.2016, 12:53; Aktualizacja: 16.03.2016, 12:53

Wniosek PO o odwołanie szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka jest bezzasadny; policja, w której zmiany są merytoryczne, pracuje prawidłowo - powiedział w środę w Sejmie Arkadiusz Czartoryski (PiS).

Reklama


Reklama


Sejm debatuje nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o wotum nieufności wobec ministra spraw wewnętrznych i administracji.

"Ten wniosek jest bezzasadny. Policja pracuje prawidłowo. Zmiany są merytoryczne i rzeczone. Sukcesy policji są niewątpliwe i oczywiste. Wasz wniosek pogłębia chaos, ponieważ wy, a nie rząd, dajecie sygnał na cały świat, że w Polsce dzieje się coś złego i obywatele mogą czuć się niebezpiecznie" - powiedział Czartoryski.

Ocenił, że policja właściwie pracuje i zabezpiecza demonstracje i zgromadzenia publiczne. Jako przykład podał, że ubiegłoroczny marsz 11 listopada - w Święto Niepodległości, w odróżnieniu do lat poprzednich, był dobrze zabezpieczony przez policję i odbył się bez zakłóceń.

Poseł PiS przypomniał, że po objęciu przez Błaszczaka teki szefa MSWiA pracownicy służb mundurowych otrzymali podwyżki, przywracane są posterunki policji, które były likwidowane w ostatnich latach, oraz powstaje mapa bezpieczeństwa kraju - wyliczał.

Czartoryski przypomniał, że sejmowa komisja administracji i spraw wewnętrznych negatywnie zaopiniowała wniosek o odwołanie Błaszczaka; za wyrażeniem negatywnej opinii opowiedziało się 22 posłów komisji, a 14 było za opinią pozytywną.

Reklama


Źródło:PAP

Reklama

  • wars(2016-03-16 21:41) Odpowiedz 20

    Czas na wniosek o dymisje ministrów: Waszczykowskiego i Macierewicza!

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama