statystyki

Uciekł z zamkniętego zakładu psychiatrycznego w Polsce, zatrzymano go po zabójstwie w Wielkiej Brytanii

05.03.2016, 10:50; Aktualizacja: 05.03.2016, 11:02

Piotra K., podejrzanego m.in. o zabójstwo w Krakowie, który w grudniu 2015 r. uciekł z zamkniętego zakładu psychiatrycznego, zatrzymano w Wielkiej Brytanii. K. był jednym z sześciu mężczyzn zatrzymanych w związku z brutalnym zabójstwem Polaka w Bolton, w Wielkiej Brytanii.

Reklama


Reklama


Jak powiedziała PAP Iwona Kuc z zespołu prasowego Komendy Głównej Policji, właśnie to zatrzymanie - po zabójstwie pod Manchesterem - doprowadziło do zatrzymania Piotra K., który był podejrzany o inne zabójstwo, z 2006 r.

"Posługiwał się fałszywymi danymi, przedstawiał się jako Bartosz K. Nie został aresztowany w tej sprawie, ale zostały od niego pobrane odciski palców. Przesłano je nam do sprawdzenia i okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany dwoma europejskimi nakazami aresztowania" - dodała Kuc.

Piotr K. uciekł w grudniu ubiegłego roku z zamkniętego zakładu psychiatrycznego. "Został tam umieszczony w 2009 r., decyzją Sądu Okręgowego w Krakowie, który uznał, że jest niepoczytalny. K. jest podejrzewany o dokonanie zabójstwa, rozboju i uszkodzenia mienia w 2006 r. na terenie Krakowa" - powiedziała Kuc.

Na początku lutego br. w Bolton, w Wielkiej Brytanii, doszło do zabójstwa Polaka. 39-letni Sebastian Ż. - jak pisały tamtejsze media - znany był między innymi z tego, że był miłośnikiem sportów walki. Został napadnięty przez kilku napastników (policja zatrzymała sześć osób - PAP), uzbrojonych w maczety, kije baseballowe i noże. Zmarł od zadanych mu ran.

Reklama


Źródło:PAP

Reklama

  • I weź tu ...(2016-03-05 12:22) Odpowiedz 00

    ...nie przywróć "czapy" !

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama