statystyki

Ukraina: Grupa kontaktowa podpisała nowe dokumenty ws. działań w Donbasie

02.03.2016, 20:28
Ukraina-transportery opancerzone

Trójstronna grupa kontaktowa ds. konfliktu na Ukrainie podpisała w środę w Mińsku dwa dokumentyźródło: ShutterStock

Trójstronna grupa kontaktowa ds. konfliktu na Ukrainie podpisała w środę w Mińsku dwa dokumenty - o wstrzymaniu ćwiczeń z ostrą amunicją w odległości 30 km od linii rozdzielenia w Donbasie i grafik rozminowywania terenu - poinformowała strona ukraińska.

Reklama


Reklama


Daria Olifer, rzeczniczka byłego prezydenta Ukrainy Leonida Kuczmy, wysłannika Kijowa ds. uregulowania sytuacji w opanowanym przez separatystów Donbasie, napisała na Facebooku, że prorosyjscy bojownicy wraz z rosyjskimi oddziałami prowadzą często na linii rozdziału takie ćwiczenia, które mają prowokacyjny charakter i mogą spowodować reakcję strony ukraińskiej.

Podkreśliła jednocześnie, że Ukraina nie prowadzi żadnych ćwiczeń w Donbasie.

"Drugi podpisany dokument dotyczy technicznych aspektów rozminowania 12 uzgodnionych odcinków wzdłuż linii rozdziału" - podała.

"Do spotkania ministrów spraw zagranicznych państw tzw. formatu normandzkiego, które odbędzie się w czwartek w Paryżu, dokumenty powinny być zatwierdzone przez kierownictwo samozwańczych republik ludowych donieckiej i ługańskiej" - poinformowała Olifer.

Porozumienia wchodzą w życie w piątek, 4 marca. Zostały podpisane ze strony Ukrainy przez Kuczmę, przedstawiciela OBWE Martina Sajdika i Rosji - Borisa Gryzłowa.

Format normandzki tworzą: Ukraina, Niemcy, Francja i Rosja.

Reklama


Źródło:PAP

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama