statystyki

Spór wokół ugody z Lux Veritatis. "To decyzja korzystna dla skarbu państwa"

24.02.2016, 13:56
Turuń: Miejsce, w którym stała wiertnia odwiertu geotermalnego Fundacji Lux Veritatis

Turuń: Miejsce, w którym stała wiertnia odwiertu geotermalnego Fundacji Lux Veritatisźródło: PAP

Ministerstwo środowiska i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekonują, że ugoda z fundacją Lux Veritatis była korzystna dla skarbu państwa. Porozumienie zawarto na łączną kwotę 26 milionów 490 tysięcy złotych. Sprawa dotyczy finansowania wykorzystania źródeł geotermalnych w Toruniu.

Reklama


Reklama


Prezes Funduszu Kazimierz Kujda przekonuje, że dzięki porozumieniu szkoda skarbu państwa będzie mniejsza o co najmniej 13 i pół miliona złotych. Dodał, że już w czerwcu ubiegłego roku rozpoczęto przygotowania do ewentualnego wypłacenia odszkodowania.

Minister środowiska Jan Szyszko zwrócił uwagę, że pomimo wycofania finansowania publicznego, fundacja Lux Veritatis dokończyła inwestycję wykorzystania źródeł geotermalnych, która okazała się sukcesem. Minister Jan Szyszko przypomniał, że fundacja Lux Veritatis w 2006 roku złożyła wniosek o sfinansowanie otworu geotermalnego na terenie Torunia. Po uzyskaniu dotacji, w 2007 roku inwestycję rozpoczęto. Jednak potem umowa została zerwana, od czego fundacja odwołała się do sądu.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama