statystyki

Wałęsa na swoim blogu apeluje do funkcjonariusza SB: Ja Panu pomogłem i dotrzymałem słowa, jednak dziś Pan musi powiedzieć prawdę

20.02.2016, 14:51; Aktualizacja: 20.02.2016, 16:42
Wałęsa

Wałęsaźródło: PAP

Lech Wałęsa przyznaje, że kontraktował się z funkcjonariuszem podającym się za pracownika kontrwywiadu PRL. Stanowczo jednak zaprzecza, że donosił na kogokolwiek i że brał pieniądze od PRL-owskich służb.

Reklama


Reklama


Na swoim mikroblogu, na jednym z portali społecznościowych były prezydent tłumaczy, że złożył podpis, bo chciał pomóc funkcjonariuszowi, który musiał się rozliczyć finansowo ze swoimi pracodawcami. Podkreśla przy tym, że nie podejrzewał, że może być to prowokacja.

Wpis Lecha Wałęsy jest listem otwartym skierowanym bezpośrednio do rzekomego funkcjonariusza, który - jak podkreśla Lech Wałęsa - miał być pracownikiem kontrwywiadu, a nie Służby Bezpieczeństwa. "Czy jednak prawdą było że Pan zgubił pieniądze na kupno samochodu i dodatkowo kontrolowano Panu wydawanie pieniądze w pracach operacyjnych. Wtedy ja się na Pana płaczącą prośbę zgodziłem podpisałem podobne papiery, ale Pan pod przysięgą obiecał że wszystkie te papiery wrócą do mnie a na pewno będą zniszczone" - czytamy na blogu.

Według Lecha Wałęsy wszystkie inne materiały dotyczące jego współpracy z bezpieką "są podrobione i oparte na tamtym zdarzeniu". Były prezydent podkreśla, że opisane zdarzenie było jego jedynym kontaktem ze służbami PRL-owskimi w sprawie ewentualnej współpracy. "Nigdy więc nie było mojej zgody na tego typu współpracę i nigdy nie doniosłem ustnie i na piśmie na kogokolwiek, nigdy nie byłem opłacany" - napisał. Zwrócił się do adresata z apelem, aby się ujawnił i potwierdził jego wersję wydarzeń. "Ja Panu pomogłem i dotrzymałem słowa, jednak dziś Pan musi powiedzieć prawdę" - napisał na swoim mikroblogu Lech Wałęsa.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • Po ptakach(2016-02-20 16:00) Odpowiedz 272

    Rząd Olszewskiego też obalił Kiszczak czy Bolek??----TW Boluś, sprawa się rypła.

  • Inspektor Inspektorów(2016-02-20 16:02) Odpowiedz 256

    ..Nie wiem czy On był Bolkiem czy tylko udawał,że nim był! ale wiem juz po latach iż na tytuł Przewodniczącego Solidarności i członka KORu nigdy nie zasluzył . Nigdy ,przenigdy nie słyszałem od niego aby upomniał sie szczególnie w POkapitaliźmie o jaskrawe łamanie praw pracowniczych a taki powinien być przez całe zycie rasowy przewodniczący szczególnie gdy był juz Prezydentem czy później.. .............Wręcz przeciwnie -- ten Narcyz -ten zadufany człowiek -- chciał Pałować innych robotników którzy walczyli o swoje prawa w tym emerytalne. Ten Osiołek chciał poniewierać ludzi wyzyskanych ,spracowanych i okradanych -zatrudnionych od 15r zycia ,pracujacych także bez wypoczynku w soboty i swieta .On niez areagowal także jak Pierwszy zaćpany Król Europy okradł Ich wstecznie z praw za Szkodliwe i Niebezpi Warunki Pracy mówiąc na odmianę "” Policji i wojsku nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-- tylko dla nowo-wstępujących " .........-- a co zrobili za Jego akceptacją z Innymi zmuszając do 52 lata pracy mówiąc o nadgodzinach..!!! Dla mnie On Wałęsa nawet jeżeli nie był TW BOLEK to nim będzie na zawsze. I jeszcze jedno - wracaj do Danusi Narcyzie!

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • patryjota (2016-02-20 17:27) Odpowiedz 2311

    Walesa kwasniewski komorowski tusk zdrajcy narodu

    Pokaż odpowiedzi (2)
  • Leo(2016-02-20 17:23) Odpowiedz 238

    Prostytutka ma swoją godność. Bolku, ty też przynajmniej staraj się!.

  • Zaklinanie rzeczywistości(2016-02-20 16:15) Odpowiedz 233

    To już kpina z państwa polskiego, jego obywateli. Groteska i teatr pomyłek Bolka. Paplanina bez sensu i ostatnie podrygi nonsensów wobec twardych i autentycznych dokumentów. prawda absolutna to ofiary bolkowych donosów , którzy mu w twarz wygarnęli całą prawdę już wcześniej, prawdę o płatnej pracy dla SB . Dziś tylko zostaje to bezwzględnie potwierdzone.

    Pokaż odpowiedzi (2)
  • Onufry(2016-02-20 17:41) Odpowiedz 190

    Nic nowego ! Już dawno temu opisane zostały podobne rozgrywki . Co tu jeszcze pisać i po co? Przecież ludzie rozumni wiedzą, że najstarsza znana nam pisemna wzmianka o działalności agenturalnej pochodzi z czasów faraona Ramzesa Wielkiego (ok. 1274 roku p.n.e.) Prawdziwą skarbnicą opowieści o agentach jest Stary Testament. Trzeba mieć świadomość, że we współczesnym społeczeństwie polskim w różnych miejscach uplasowanych jest więcej czynnych agentów. Przecież ilość różnego rodzaju służb państwowych uprawnionych do pozyskiwania agentów jest większa niż w czasach PRL. Żadne nowoczesne państwo nie może funkcjonować bez wykorzystania tej formy pozyskiwania informacji.

  • Chłe, chłe, chłe ...(2016-02-20 16:57) Odpowiedz 192

    ... rechot historii !

  • fdff(2016-02-20 16:48) Odpowiedz 171

    Inspektor Inspektorów - zgadzam się, i być może podpisywał coś aby pomóc, tylko, ze danka sama w swojej książce pisała, ze w owym czasie wygrywał w totka, w co nie wierze i to były prawdopodobnie te pieniądze, bo z tyloma dziećmi to ciężko było żyć

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • czytelniczka(2016-02-21 09:49) Odpowiedz 153

    gdyby Wałęsa od razu powiedział prawdę, to Polacy by docenili jego prawdomówność i osiągnięcia, a teraz cokolwiek powie to i tak mu nie uwierzą, bo utracili zaufanie do niego

  • a(2016-02-21 07:35) Odpowiedz 143

    Cyrkowiec, a tak ujadał na PIS,

  • Tomasz(2016-02-20 18:38) Odpowiedz 1028

    Ale wy farmazony piszecie. Skąd po dobie od dotarcia papierów do IPN stwierdzono że to oryginały. Ja mam nieodparte wrażenie na kolejną manipulację typu Tragedia Smoleńska. Wy już przesądzacie. Jest to żałosne bo na takich poczynaniach pis zbija kapitał polityczny odwracając uwagę od istotnych problemów. Nie dajcie się wmanipulować w tą medialną papkę.

  • dąmb(2016-02-21 12:45) Odpowiedz 103

    odczepcie się od PIS u uważam że prawda jest lepsza od fałszu

  • jeden drugiego łupie,no i wodzowi dostało się PO..(2016-02-21 11:45) Odpowiedz 93

    pupie.Taki grymas mały,ale akta ocalały....ścieżka zdrowia z kryminału,doczekała się zasłużonego finału.

  • Józef(2016-02-21 17:42) Odpowiedz 84

    Bolek, jak na ciebie patrzę w tv to wymiotować mi się chce. Jesteś zupełnie bez godności jak ta twoja cała republika okrągłego stołu. I pomyśleć, że ci kiedyś zawierzyliśmy. Masz szanse dorównać największym ........ w naszej historii.

  • Józek(2016-02-21 01:27) Odpowiedz 825

    Polskie piekło kaczyńskie, zawiść i podłość czarno- czerwonych pisiorów nie zna granic....!

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • nowela polska(2016-02-21 09:55) Odpowiedz 719

    pis. pieklo i szamanizm

  • Rysiek(2016-02-22 11:30) Odpowiedz 31

    Wg mnie prawda jest po stronie Prezydenta Wałęsy i wiem to z własnego z paru styków z wydziałem paszportowym w latach 70. Najpierw przepytywania podczas ubiegania się potem po powrocie (nie daj boże dłuższym niż deklarowany) tłumaczenie się . Podczas zdawania paszportu koło 1978 roku to po wejściu do bura paszportowego usłyszałem "won" paszport leciał za mną - mam napisać pisemne sprawozdanie co i gdzie po 3 tygodniowym pobycie w Szwecji . Napisałem 2,5 strony opowieści (kartki A4) + 1/2 strony uzupełnienia. Dostałem dowód osobisty a na korytarzu stała dziewczyna koło 30 lat , płacząca i próbująca po raz któryś odzyskać dowód osobisty. Nie byłem działaczem ani innym a moje akta paszportowe są bogate - musze napisać do policji może to ja jestem "Lolek".