statystyki

IPN przeszukał działkę gen. Kiszczaka na Mazurach

18.02.2016, 16:54
IPN

IPN przeszukał działkę gen. Kiszczaka na Mazurachźródło: Materiały Prasowe

Prokuratorzy IPN nie znaleźli na działce letniskowej Czesława Kiszczaka dokumentów, które można by przekazać Instytutowi Pamięci Narodowej. Czytamy o tym w komunikacie Instytutu.

Reklama


Reklama


Przeszukań dokonano na działce letniskowej na Mazurach wraz z policjantami z Komendy Wojewódzkiej w Olsztynie, tuż po wtorkowym przeszukaniu warszawskiego mieszkania zmarłego w listopadzie generała Kiszczaka. We wtorek znaleziono tam teczkę pracy tajnego współpracownika SB pseudonim Bolek i odręcznie napisane zobowiązanie do współpracy z SB podpisane nazwiskiem Lecha Wałęsy. IPN potwierdził autentyczność dokumentów.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • Łysenko(2016-02-18 17:36) Odpowiedz 01

    Nic tak nie poszerzyło działań GRU na świecie jak Solidarność-genialna przykrywka

  • KALIF(2016-02-18 17:17) Odpowiedz 00

    Dopiero teraz prokuratura odważyła się to sprawdzić? Ile takich domów jest jeszcze w Polsce? To, że w prywatnych domach są takie dokumenty, to właśnie jest III RP [ PRL -bis] Pamiętacie główny arg. przeciw lustracji- żeby nie można było grać teczkami... A jak wygląda w praktyce? Teczki nie zniknęły, tylko wiedze mieli oni "wybrani".mogli kontrolować przez lata najważniejsze osoby w państwie i je szantażować.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama