statystyki

Amerykańscy senatorowie piszą do Beaty Szydło: Martwimy się o polską demokrację

14.02.2016, 18:38; Aktualizacja: 14.02.2016, 18:48
Premier Beata Szydło

Politycy apelują, by premeir Szydło zapewniła o wierze w demokratyczne zasady źródło: ShutterStock

Autorzy apelu: John McCain, Richard Durbin oraz Ben Cardin, nazywają się "przyjaciółmi Polski". W piśmie wyrazili swoją troskę o bezpieczeństwo polskiej demokracji.

Reklama


Reklama


Jak informuje tvn24.pl dokument datowany jest na 10 lutego. Politycy podkreślają, że mają bliskie relacje z polsko-amerykańską społecznością, dlatego tak bardzo martwią ich zdarzenia do jakich doszło w ostatnim czasie w Polsce. Wymieniają między innymi nowelizację ustawy o Trybunale Konstytucyjnym, zamieszanie związane z obsadzaniem wolnych stanowisk sędziowskich oraz ingerencję w niezależność mediów.

Pismo zostało skierowane do premier Beaty Szydło. Politycy apelują w nim o zapewnienie, że demokracja nie jest zagrożona.

"Wzywamy Pani rząd, żeby potwierdził wierność podstawowym zasadom OBWE i UE, włączając w to poszanowanie dla demokracji, praw człowieka i rządów prawa"- czytamy w liście.

Więcej na tvn24.pl

Reklama


Źródło: Źródło zewnętrzne

Reklama

 • kz(2016-02-14 20:11) Odpowiedz 145

  Jakoś nic nie napisali kiedy koalicja PO/PSL nie szanowała demokracji (przyklad: sprawa wieku emerytalnego,lasów państwowych, 6-latków), kiedy w czerwcu 2015 zmieniala na swoją korzyść ustawę o TK czy też wyrzucała z publicznego radia i telewizji "nieprawomyślnych" redaktorów, dziennikarzy i publicystów...

 • Już im premier odpisała,(2016-02-14 19:53) Odpowiedz 124

  że mają u siebie większe zmartwienia, a do Polski im zasie. I wkrótce tego Żyda z ambasady wyciepnie ie na zbity ryj.

 • Artur(2016-02-15 03:36) Odpowiedz 91

  A ilu senatorow mamy w USA? To znaczy, ze cala reszta nie oglada CNN i nie czyta Washington Post! To naprawde bardzo dobra wiesc!!!!!

 • Polak(2016-02-15 10:19) Odpowiedz 20

  czyzby senatorowie nie mieli większych zmartwień w USA, tylko martwią się Polska, a mnie jako Polaka martwi, że nasi przyjaciele amerykanie nie chcą znieść wiz dla Polaków, nawet dla turystów polskich

 • gregor(2016-02-15 20:22) Odpowiedz 10

  Niespotykana dotychczas po 1989r. arogancja w przejmowaniu władzy, ubezwłasnowolnienie kontrolującego władzę Trybunału Konstytucyjnego, przejęcie mediów publicznych oraz dzielenie Polaków i obrażanie przeciwników politycznych. Poza tym ok. Co PIS ( czytaj prezes) zamierzają? Do czego chcą doprowadzić Polskę? Nie prawda, że ponad połowa Polaków to komuniści, złodzieje, zomo, resortowe dzieci, niesprawni umysłowo. PIS po wyborach miało szansę przekonać większość Polaków do swoich pomysłów i je przeforsować mając większość w sejmie oraz poparcie Kukiz 15. Tymczasem z niewyjaśnionych powodów rozpoczęli od niszczenia TK i obrażania Polaków nie przekonanych do ich poczynań.Nasi sojusznicy mają prawo się martwić o rozwój sytuacji w Polsce.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama