statystyki

PiS: Jesteśmy spokojni o efekty prac Komisji Weneckiej

08.02.2016, 08:41
Europoseł PiS Zdzisław Krasnodębski jest spokojny o efekty wizyty Komisji Weneckiej w Polsce.

Europoseł PiS Zdzisław Krasnodębski jest spokojny o efekty wizyty Komisji Weneckiej w Polsce.źródło: Materiały Prasowe

Europoseł PiS Zdzisław Krasnodębski jest spokojny o efekty wizyty Komisji Weneckiej w Polsce. Dziś jej przedstawiciele spotykają się z prezydentem, sędziami Sądu Najwyższego i Krajowej Rady Sądownictwa oraz przedstawicielami Sejmu i Senatu, celem zbadania nowelizacji ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.

Reklama


Reklama


Eurodeputowany mówił w radiowej Jedynce, że do tej wizyty odnosi się ze spokojem, choć przyznaje, że Komisja może mieć uwagi. Dodaje jednak, że reakcje na uchwalenie ustawy za granicą są oparte na "wątłej podstawie empirycznej". Tymczasem - jak mówił - polscy prawnicy nie są jednego zdania na temat ustawy, do tego były "zawiłości proceduralne". "Być może ta komisja pomoże nam trochę te zawiłości rozwiązać" - mówił europoseł. Zdzisław Krasnodębski uważa, że z wizyty delegatów Komisji Weneckiej dla Polski może wyjść więcej dobrego niż złego. Jej analizy mogą bowiem pomóc "urzeczowić" obraz Polski.

Na jutro Komisja Wenecka zaplanowała rozmowy w ministerstwie sprawiedliwości, Trybunale Konstytucyjnym oraz z Rzecznikiem Praw Obywatelskich. W czwartek i w piątek, już w Wenecji, delegacja będzie rozmawiać o tym, co usłyszała w Polsce. W marcu wyda w tej sprawie opinię.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • TomaszB(2016-02-08 09:07) Odpowiedz 02

    To jest przede wszystkim test Komisji Weneckiej, czy jest apolityczna, czy też służy konkretnym interesom euronacjonalistów,

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama