statystyki

Węgrzy korzystają z przepisów antyimigracyjnych: 41 osób skazanych za nielegalne przekroczenie granicy

01.02.2016, 18:14; Aktualizacja: 01.02.2016, 20:25

Tylko w miniony weekend węgierski sąd skazał kolejnych 41 osób za nielegalne przekroczenie granicy. Tamtejszy resort sprawiedliwości bardzo chętnie korzysta z nowych przepisów antyimigracyjnych.

Reklama


Reklama


Kiedy fala imigracyjna przelewała się przez serbsko-węgierską granicę, rząd Wiktora Orbana zdecydował o radykalnej zmianie przepisów dotyczących nielegalnego jej przekraczania. Wtedy też parlament przegłosował nowelizację, która mówi, że naruszenie płotu granicznego oraz przejście przez granicę Węgier będzie traktowane nie jako wykroczenie, ale jako przestępstwo.

Tego typu sprawy najczęściej trafiają do sądu okręgowego w Segedynie na południu Węgier, który rozpatruje je w trybie przyspieszonym.

I tak tylko w miniony weekend skazał on 39 osób za nielegalne przekroczenie granicy państwa. Jako karę sędzia wymierzył deportację z Węgier na okres od roku do dwóch lat. Z kolei dwie osoby zostały uznane za winne przemytu ludzi. Pierwszym był Irakijczyk, który za 700 euro próbował przewieźć przez Węgry iracką rodzinę. Drugi to Serb, który przemycał swoich rodaków do Zachodniej Europy. Jednak uciekając przed policją dodatkowo spowodował wypadek drogowy. Obaj poza deportacją zostali skazani na karę więzienia w zawieszeniu.

Wszystkie wyroki są prawomocne i nie można się od nich odwołać.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • Pan Murzyński - Filipiński(2016-02-01 20:52) Odpowiedz 30

    Węgrzy pokazują jedyny skuteczny sposób na rozwiązane problemu "uchodźców". Wystarczy, że dobrze nagłośnią swoje działania i wszyscy będą omijać ich szerokim łukiem.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama