statystyki

Wyrok ws. "celowo zniszczonego laptopa". Ćwiąkalski nie musi przepraszać Ziobry

28.01.2016, 16:15; Aktualizacja: 28.01.2016, 19:02

Były minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski nie musi przepraszać ministra Zbigniewa Ziobry za słowa o "nieprzypadkowym" zniszczeniu resortowego laptopa - tak orzekł Sąd Apelacyjny w Warszawie.Chodzi o słowa, które padły w 2008 roku, gdy Ćwiąkalski został następcą Ziobry.

Reklama


Reklama


Wówczas po objęciu resortu powiedział, że uszkodzenia służbowego laptopa poprzednika nie powstały przypadkowo, a ich charakter wskazuje na celowe działanie. "To pomówienia"- replikował wówczas Zbigniew Ziobro. Wytoczył proces i żądał przeprosin w prasie, radiu i telewizji oraz wpłaty 50 tysięcy złotych na cel społeczny. Sąd uznał jednak, że Zbigniew Ćwiąkalski nie działał z zamiarem upokorzenia Zbigniewa Ziobry.

"W tamtym momencie Ćwiąkalski miał prawo sformułować wypowiedź tak, a nie inaczej"- uznał sąd. " Zasadnicze znaczenie miał sam wygląd laptopa i
dokonana wycena uszkodzeń. Z wypowiedzi świadków jednoznacznie wynikało, że były one nietypowe dla zwykłej eksploatacji i przypadkowego zniszczenia" -
podkreślono w uzasadnieniu.

Co więcej- jak wskazywała sędzia Katarzyna Polańska Farion- w całej sprawie nie chodziło o jednostkowy przypadek zniszczenia jednego laptopa. Doszło także do uszkodzenia laptopa asystenta, usunięcia ewidencji spraw i uszkodzenie kart SIM telefonów, co składa się na większą całość.

Zatem sąd uznał, że wypowiedzi Ćwiąkalskiego nie zmierzały do poniżenia lub dokuczenia Zbigniewowi Ziobrze. Jego samego w sądzie nie było, a adwokat Maciej Zaborowski nie wie jeszcze, czy będzie kasacja. Wszystko uzależnione jest od pisemnego uzasadnienia wyroku.

Proces w tej sprawie trwał 8 lat. Wyrok jest prawomocny.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • buli(2016-01-29 20:43) Odpowiedz 20

    Ziobro nagrywał innych dyktafonem, a sam ma coś do ukrycia i czegoś się wstydzi? Dopiero co uniknął Trybunału Stanu. Teraz będzie pierwszym śledczym kraju...

  • KALIF(2016-01-28 16:33) Odpowiedz 11

    TYPOWA MORDA POTOMKA KACAPÓW

  • Proste ... jak BUDOWA CEPA (2016-01-28 19:56) Odpowiedz 11

    Najprostsza i zarazem najskuteczniejsza metoda kasacji danych ... na DYSKU laptopa ... i na karcie SIM telefonu to ... "zapieprzyć kotka za pomocą MŁOTKA"

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama