statystyki

Postępowanie sądowe ws. katastrofy smoleńskiej będzie umorzone?

27.01.2016, 10:24; Aktualizacja: 27.01.2016, 12:41
Mec. Stefan Hambura

Warszawski sąd zebrał się na posiedzeniu by zdecydować, czy umorzyć proces pięciu osób oskarżonych w trybie prywatnym przez rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej., na zdj. Mec. Stefan Hambura, PAP/Tomasz Gzell źródło: PAP

Warszawski sąd zebrał się na posiedzeniu by zdecydować, czy umorzyć proces pięciu osób oskarżonych w trybie prywatnym przez rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej. Chodzi o niedopełnienie obowiązków przy organizacji lotu prezydenta Lecha Kaczyńskiego do Smoleńska 10 kwietnia 2010 r.

Reklama


Reklama


Obrona wnosi by Sąd Okręgowy w Warszawie umorzył to postępowanie z powodu braku znamion przestępstwa. Czyli tak jak w 2014 roku uznała praska prokuratura ale oskarżyciele prywatni są przeciwni umorzeniu sprawy.

 Wśród oskarżonych jest m.in były szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i odwołany niedawno ambasador w Hiszpanii Tomasz Arabski. Dziś w sądzie stawił się jedynie jego adwokat. Oskarżycielami prywatnymi są bliscy ofiar katastrofy smoleńskiej m.in. Anny Walentynowicz, Bożeny Mamontowicz-Łojek, Janusza Kochanowskiego, Sławomira Skrzypka i Zbigniewa Wassermanna. Prywatny akt oskarżenia pod koniec 2014 r. złożył ówczesny pełnomocnik części rodzin ofiar katastrofy, mecenas Piotr Pszczółkowski. Dziś zastępuje go m.in mecenas Stefan Hambura.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama