statystyki

Duńczycy chcą konfiskować przedmioty należące do migrantów, aby pokryć koszty ich pobytu

25.01.2016, 19:14

Duńskie władze bronią projektu zmian w przepisach dotyczących uchodźców. Chodzi o konfiskowanie przedmiotów należących do migrantów, aby pokryć koszty ich pobytu w Danii. Przedstawiciele rządu w Kopenhadze tłumaczyli się dziś z tych planów na posiedzeniu komisji do spraw swobód obywatelskich Parlamentu Europejskiego.

Reklama


Reklama


Konfiskowane mają być zarówno pieniądze - jeśli dana osoba będzie miała przy sobie więcej niż 1300 euro - oraz wartościowe przedmioty. "Chyba że będą miały wartość sentymentalną, wtedy nie będą odbierane" - mówiła duńska minister do spraw migracji Inger Stojberg. Jak tłumaczyła, skonfiskowane rzeczy będą następnie sprzedawane - na przykład na publicznych aukcjach - by pokryć koszty utrzymania uchodźców w Danii. "Jeśli ktoś może się utrzymać sam, powinien to robić, ta sama zasada dotyczy migrantów co samych Duńczyków" - mówiła minister.

Szef duńskiej dyplomacji Kristian Jensen tłumaczył, że zmiany w polityce migracyjnej związane są z dużą liczbą migrantów docierających do Danii. "Dania jest jednym z państw, które przyjęło najwięcej uchodźców w Europie. I dalej będziemy to robić. Ale właśnie dlatego, że jest ich tak dużo, musimy się upewnić, że będą traktowani tak samo, jak obywatele Danii" - mówił Jensen.

W tym roku Dania spodziewa się około 25 tysięcy nowych migrantów. Argumenty duńskich ministrów nie przekonały wielu członków komisji do spraw obywatelskich Parlamentu Europejskiego. Krytyczni byli przedstawiciele socjalistów, lewicy i liberałów. W obronie władz w Kopenhadze stanęli europosłowie chadeków i konserwatystów. 

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

 • polityk(2016-01-25 20:31) Odpowiedz 20

  Zabrać także finansowanie partii socjalistycznych przez arabów, tak jak Komintern finansował socjalistów

 • Wszystko zgodnie z planem "polityk-u".(2016-01-25 21:36) Odpowiedz 20

  Soros i sp-ka lichwiarska świata zaraz dopłacą nowym imigrantom w Turcji i Afryce płn. , by NWO się mogło rozwijaćw UE dalej (najpierw musi być chaos w Europie - i to właśnie robią m/in fundacje Sorosa za ich judaszowe srebrniki). Czym więcej gwałtów i paniki tym lepiej dla NWO w UE. Ludzie bojąc się oddadzą w zamian swoją resztkę wolności w ręce władców świata za bezpieczeństwo i spokój.. Tak to zadziała.

 • Janosiki ...(2016-01-26 17:06) Odpowiedz 00

  .... i Harnasie XXI wieku.

 • Pan Murzyński - Filipiński(2016-01-26 00:25) Odpowiedz 00

  Wszystkie wartościowe przedmioty i pieniądze przywiezione do Europy mają wartość sentymentalną, dlatego je ze sobą zabrali, więc nie można ich zabrać. Takiej wartości nie mają pozostawione żony i dzieci, dlatego Dania powinna szybko dać pieniądze na ich sprowadzenia, by pomagały w utrzymywać imigrantów.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama