statystyki

Zembaczyński z Nowoczesnej: Debata w Parlamencie Europejskim nie rozwiązała żadnego problemu

19.01.2016, 07:25; Aktualizacja: 20.01.2016, 07:25

Nowoczesna krytycznie o wystąpieniu premier Beaty Szydło w Parlamencie Europejskim. Zdaniem posła Witolda Zembaczyńskiego, premier nie odpowiedziała na żadne pytania, zadane jej przez unijnych komisarzy. "Trudno mi uzasadnić odwoływanie się do problemów górnictwa czy sytuacji ekonomicznej w kraju, kiedy rozmawiamy o fundamentach państwa prawa" - dodał poseł.

Reklama


Reklama


W ocenie posła Zembaczyńskiego debata w Parlamencie Europejskim nie rozwiązała żadnego problemu. Poseł obawia się - i jak zaznacza - jest to stanowisko Nowoczesnej, że dzisiejsza debata jest tylko początkiem pewnego procesu, który będzie postępował - "że będą kolejne okazje, żeby tłumaczyć Europie poczynania tego rządu, takie jak zmiana ordynacji wyborczej i to co się dzieje w związku z ustawą o prokuraturze i jej całkowitym upolitycznieniu".

Witold Zembaczyński powiedział również, że powodem tego, że premier Beata Szydło musiała tłumaczyć się przed Parlamentem Europejskim nie było - jak próbowało argumentować Prawo i Sprawiedliwość - "donosicielstwo", lecz to, że tysiące Polaków wyszły na ulice w geście sprzeciwu wobec zawłaszczania przez PiS mediów publicznych i sparaliżowania prac Trybunału Konstytucyjnego.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • Wedlug....(2016-01-20 08:14) Odpowiedz 01

    Wedlug mnie najwazniejszy byl przekaz o neoliberalnej biedzie dzieci i emerytow.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama