statystyki

Premier Beata Szydło w PE: W Polsce nie doszło do złamania konstytucji

19.01.2016, 18:35
Beata Szydło w PE

Beata Szydło w PEźródło: PAP/EPA

W Polsce nie doszło do złamania konstytucji - przekonywała w Parlamencie Europejskim premier Beata Szydło. Szefowa rządu zabrała głos na początku debaty poświęconej sytuacji w naszym kraju i przedstawiła stanowisko polskiego rządu.

Reklama


Reklama


Beata Szydło wystąpiła jako trzeci mówca, po reprezentującym Holandię Bercie Koendersie i wiceszefie Komisji Europejskiej Fransie Timmermansie. Polska premier zapewniała, że sytuacja w naszym kraju nie wymaga specjalnego zainteresowania ze strony unijnych instytucji. Premier przypomniała, że Polska jest pierwszym europejskim krajem, który uchwalił konstytucję. Beata Szydło podkreśliła, że Polacy bardzo szanują swoje prawa i w ostatnim czasie nie doszło do złamania zasad zapisanych w Konstytucji RP. Dodała, że wedle jej oceny, w tej chwili Europa ma wiele poważniejszych problemów niż sytuacja w Polsce.

Szefowa rządu odniosła się też do zarzutów dotyczących ustaw o Trybunale Konstytucyjnym i mediach publicznych. Beata Szydło przekonywała w Parlamencie Europejskim, że niezależność Trybunału Konstytucyjnego i mediów publicznych nie są w Polsce zagrożone. Beata Szydło powiedziała między innymi, że spór o Trybunał Konstytucyjny ma charakter polityczny, a nie prawny. Przypomniała, że Trybunał ocenia zgodność ustaw z konstytucją, a nie fakty. Akty prawne, które zostały przez Trybunał zakwestionowane w ostatnim czasie zostały zmienione i nie będą obowiązywać. Z kolei zmiany w mediach publicznych premier tłumaczyła koniecznością zwiększenia pluralizmu oraz zmian kompetencji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Chodzi o rozdzielenie funkcji regulatora dla całego rynku mediów oraz nadzorczej dla mediów publicznych. Beata Szydło przypomniała, że dotychczasowy nadzór właścicielski doprowadził do zapaści finansowej media publiczne. Zmian w nadzorze właścicielskim domagały się między innymi instytucje europejskie w 2010 roku.
Premier Szydło wystąpi jeszcze raz pod koniec debaty.

Debata w Europarlamencie na temat kraju członkowskiego nie jest czymś wyjątkowym. W przeszłości dyskutowano o sytuacji na Węgrzech, w Grecji, we Włoszech, w Rumunii, a także we Francji.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • KALIF(2016-01-19 19:59) Odpowiedz 109

    BRAWO DLA PANI PREMIER RP. Jestem dumny z naszej Pani Premier. Brawo , Pani Beata Szydło dała pokaz rozwagi, stanowczości i inteligencji.oglądałem całą debatęi jeszcze raz ,gratuluję,

  • Joanna(2016-01-19 20:26) Odpowiedz 88

    nie będzie niemiec pluł nam w twarz! Taka jest demokracja wybraliśmy PIS niech rządzą, może coś poprawią, a jak nie to znowu będzie zmiana rządu. Ja chce żeby w Polsce rządził Polak, a nie Europa w postaci Niemiec. Jeżeli w Polsce są problemy to z biedą i bezrobociem może niech nad tym szanowny Parlament pochyli głowę. Wypowiedzi posłów o totalitaryzmie w Polsce to pogłos medialnej nagonki a nie ocena na podstawie rzetelnie zebranych argumentów. Farsa koszem Polski

  • obywatel drugiego sortu(2016-01-19 19:53) Odpowiedz 88

    Półprawdy premier Szydło. W europarlamencie nie do końca udało się oszukać, a Polaków wcale.

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • Polak(2016-01-19 19:29) Odpowiedz 57

    Ku*wa, milion banderowcow Tusk wprowadzil do Polski!!!

  • T1000(2016-01-19 20:12) Odpowiedz 57

    Stop bełkotowi antypolskiemu produkowanemu przez Szydło! Do domu, propagandzistko!

  • KALIF(2016-01-19 21:05) Odpowiedz 30

    W ciągu całego mego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych, którzy pragnęli ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie — napisał książę Adam Czartoryski. IIch III RP właśnie zaczęła topnieć, ale pamiętajmy – to potężna góra lodowa. Nie dość, że ciągle jeszcze rzuca swój ogromny cień, to jeszcze wciąż posiada ogromne możliwości. Tu niestety nie ma pola manewru. Oni traktują to jak wojnę, nigdy nie pogodzą się z umniejszeniem swoich wpływów. Oni, czyli beneficjenci „okrągłego stołu”, ci którzy ukradli walkę „Solidarności”. Zaatakują ze wszystkich stron Będą , judzić, podpuszczać, szczuć. Skorzystają ze wszelkich możliwości i wszelkiego wsparcia. Nie zawahają się sprzymierzyć z wrogami Polski. To nie tylko Targowica, to niesłychanie złośliwa i niebezpieczna narośl na polskim organizmie.

  • Zousa(2016-01-19 21:15) Odpowiedz 24

    Ech jaka ta baba jest wiejska. Szydło wygląda jak przekupka pod mostem bo na targ ją nie wpuszczą. Jakby była choć tyciu uczona nie dałaby się malutkiemu pOSŁOWI za nos wodzić. A w ogóle PIS won z POLSKI do PUTINA.

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • Szoda czasu i atlasu ... (2016-01-19 21:10) Odpowiedz 22

    na komentowania tego samego KŁAPANIA "w koło Macieju" przez pierwszą KŁAPACZKĘ PIS bo takie otrzymała zadanie... od "CYSORZA" z tylnego siedzenia, ale ona plecy ... TYŁU, który całuje Europa już się na tym poznała ...

  • patriota (2016-04-23 10:40) Odpowiedz 00

    KOD komitet obrony debili demonstruje ?tylko nie wiadomo przeciw komu ?a może żeby alimenciarz przestał zupełnie płacić na swoje dzieci .Wy obłudnicy ,targowiczanie ! Was trzeba wysłać do Korei płn im szybciej tym lepiej dla Polski !

  • KALIF(2016-01-19 21:06) Odpowiedz 00

    W ciągu całego mego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych, którzy pragnęli ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie — napisał książę Adam Czartoryski. Ich III RP właśnie zaczęła topnieć, ale pamiętajmy – to potężna góra lodowa. Nie dość, że ciągle jeszcze rzuca swój ogromny cień, to jeszcze wciąż posiada ogromne możliwości. Tu niestety nie ma pola manewru. Oni traktują to jak wojnę, nigdy nie pogodzą się z umniejszeniem swoich wpływów. Oni, czyli beneficjenci „okrągłego stołu”, ci którzy ukradli walkę „Solidarności”. Zaatakują ze wszystkich stron Będą , judzić, podpuszczać, szczuć. Skorzystają ze wszelkich możliwości i wszelkiego wsparcia. Nie zawahają się sprzymierzyć z wrogami Polski. To nie tylko Targowica, to niesłychanie złośliwa i niebezpieczna narośl na polskim organizmie.

    Pokaż odpowiedzi (1)