statystyki

Korwin-Mikke: Europarlament zajmuje się tylko mówieniem a Unia Europejska dogorywa

18.01.2016, 13:05
Janusz Korwin-Mikke

Janusz Korwin-Mikkeźródło: ShutterStock

Unia Europejska dogorywa. To ostatnie lata jej istnienia - twierdzi prezes partii KORWiN Janusz Korwin-Mikke. Europoseł odnosi się do niedawnego pomysłu ministra finansów Niemiec Wolfganga Schäuble, by dodatkowe wpływy z podatku na paliwa przeznaczać na rozwiązanie problemu imigrantów w Europie. Pomysł ostatecznie wycofano pod presją partii rządzącej.

Reklama


Reklama


Korwin-Mikke uważa, że zmiana decyzji w sprawie finansowania uchodźców pokazuje, że ten problem przerasta najbardziej wpływowe państwa Unii. "Sytuacja jest zupełnie paranoiczna. Obserwujemy ostatnie miesiące lub lata jej istnienia. Jesli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Kraje będące pod okupacją Unii są pozadłużane i widzimy tego skutki" - komentuje Korwin-Mikke.

Lider partii KORWiN odniósł się także do jutrzejszej debaty w europarlamencie na temat praworządności w Polsce. Jego zdaniem nie będzie ona miała większego wpływu na pozycję naszego kraju w Unii. "Europarlament, jak sama nazwa wskazuje, zajmuje się jedynie mówieniem. Deputowani zajmują się też rezerwatami zwierząt w Demokratycznej Republice Kongo, homoseksualistami w Kirgistanie, zajmą się też sytuacją Polski. Proszę się tym nie przejmować, parlament po prostu chce sobie pogadać" - kończy eurodeputowany.

Wtorkowa debata o sytuacji w Polsce ma być omawiana w popołudniowym bloku debat. Przewidziano na nią 65 minut.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • KALIF(2016-01-18 15:02) Odpowiedz 72

    Do pana Korwin-Mikke PROŚBA GDY PAN SPOTKA Volksdeutsche Tuska to proszę go spoliczkować ode mnie

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • obserwator(2016-01-20 20:26) Odpowiedz 10

    Korwin ma rację. Demokracja jest idiotyczna skoro dopuszcza do głosu takich idiotówi jak on i płaci mu ponad 40000 zł miesiecznie za nic nie robienie w instytucji którą chce sam zlikwidować. Unia Europejska nie jest doskonała, natomiast większość dzisiejszych sukcesów Polski właśnie jej zawdzięczamy. Poza Unią moglibyśmy być teraz w sytuacji Ukrainy-upadającej gospodarczo i szarpanej przez "jakieś" zielone ludziki.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama