statystyki

Francja: Zmarł pacjent, który zatruł się testowanymi lekami

17.01.2016, 15:55; Aktualizacja: 17.01.2016, 17:52
Laboratoria przeprowadzające takie testy podlegają rygorystycznej kontroli ze strony instytucji państwowych.

Laboratoria przeprowadzające takie testy podlegają rygorystycznej kontroli ze strony instytucji państwowych.źródło: ShutterStock

We Francji zmarł pacjent, którego poddawano testom farmakologicznym. W szpitalu w Rennes w Bretanii na oddziale neurologicznym nadal przebywa pięć innych osób z powikłaniami po próbie z nowym lekiem.

Reklama


Reklama


Nowy lek spowodował śmierć mózgu mężczyzny, który poddał się testom. To stan, w którym funkcjonuje jedynie pień mózgu utrzymujący normalne krążenie krwi i pracę narządów wewnętrznych. W tym przypadku rokowania na powrót do zdrowia były zerowe. Cztery osoby z pięciu hospitalizowanych mężczyzn w wieku od 28 do 49 lat są w stanie ciężkim, ale stabilnym. Piąty pacjent został umieszczony na neurologii, aby przejść badania. Jego zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Przebadano ambulatoryjnie 84 inne osoby, na których testowano nowy lek. To produkt firmy portugalskiej, przeciwbólowy, mający pomóc w terapii osób cierpiących na stany lękowe, gwałtowne zmiany nastroju i niektóre choroby neurologiczne. Zgodnie z normami międzynarodowymi, jego testowanie odbywało się w niezależnych laboratoriach w różnych krajach. Sprawa ich atestacji jest przestrzegana w rygorystyczny sposób przez państwowe instytucje zajmujące się kontrolowaniem tego typu ośrodków.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama