statystyki

Czeka nas nowy unijny podatek paliwowy? "Jeśli zabraknie pieniędzy dla uchodźców..."

16.01.2016, 14:58; Aktualizacja: 16.01.2016, 15:17

Minister finansów Niemiec Wolfgang Schaeuble sugeruje wprowadzenia nowego europejskiego podatku paliwowego. Pochodzące z niego środki miałyby zostać przeznaczone na pokrycie kosztów pomocy uchodźcom.

W rozmowie z dziennikiem "Sueddeutsche Zeitung" Schaeuble stwierdził, że jeśli środki przewidziane na pomoc uchodźcom w Europie okażą się niewystarczające, to powinno się wprowadzić nowy podatek. Na przykład od każdego sprzedanego litra benzyny.

Schaeuble powiedział, że brak pieniędzy nie może stanąć na drodze rozwiązaniu kryzysu migracyjnego i zabezpieczeniu zewnętrznych granic Unii. Niemiecki minister dodał, że podatek nie byłby obowiązkowy dla wszystkich krajów Wspólnoty. Jak stwierdził, jeżeli ktoś nie chciałby płacić, to można by utworzyć koalicję państw chętnych do pomocy.

Źródło:IAR

reklama

  • zodiak(2016-01-16 15:44) Odpowiedz 100

    chyba mu sie we łbie poprzewracało,paliwo i tak jest drogie nie bedziemy płacic na utrzymanie nierobów imigrantów

  • KALIF(2016-01-16 16:32) Odpowiedz 60

    To niestety nie żart. Szwecja ze środków publicznych opłaca kurs strzelecki dla uchodźców. Jest to część szwedzkiego programu integracyjnego —informuje portal lokalnej gazety allehanda.se. Czy to jeszcze integracja, czy już kompletne szaleństwo? Może Szwecja zafunduje jeszcze imigrantom po pistolecie, będzie jeszcze bezpieczniej. Według najnowszych prognoz szwedzki Urząd ds. Migracji spodziewa się rekordowej liczby ponad 90 tys. wniosków o azyl. W ponad 9,5-milionowej Szwecji już ok. 15 proc. ludności stanowią obcokrajowcy.

  • Czyli nie tylko ingerencja polityczna, (2016-01-16 17:12) Odpowiedz 60

    ale i gospodarcza. Chyba trzeba im to wybić z głowy, prawda?

  • KALIF(2016-01-16 16:38) Odpowiedz 30

    Muzułmańscy imigranci usiłowali... ukamienować w Niemczech transseksualistów. "Ubogacenie Zachodu" postępuje w zawrotnym tempie...Niemieckie środowiska LGBT i trans są w szoku, gdy media ujawniły właśnie, że w Dortmundzie grupa uchodźców muzułmańskich próbowała… ukamienować parę transseksualistów. To było barbarzyństwo, co oni zrobili. To byli barbarzyńcy. To mi się nigdy nie zdarzyło, odkąd żyje. Żeby w 2016 r. w Niemczech kamieniami… To szczyt wszystkiego — mówiła wstrząśnięta Yasmine, która jest kobietą od 30 lat. To ona wraz z przyjaciółką Elisą – także transseksualistką, została zaatakowana kamieniami niedaleko dworca głównego w Dortmundzie przez grupę północno afrykańskich imigrantów w wieku od 16 do 18 lat. Was k… trzeba ukamieniować — wykrzyknął jeden z nich po niemiecku i wraz z kompanami zabrali się do dzieła zbierając kamienie z pobliskich rabatek. Cały czas krzyczeli przy tym po arabsku. Niedoszłe ofiary muzułmańskiego zwyczaju ukamienowania, albo jakby nazwała to posłanka Joanna Mucha – „ubogacenia”, uniknęły obrażeń lub nawet śmierci tylko dlatego, że zza rogu wyjechał akurat radiowóz policyjny.

  • EWA(2016-01-16 18:48) Odpowiedz 30

    Kolejny etap szaleństwa lewackiej Europy! Pracujący Europejczycy mają utrzymywać nielegalną hordę, która żąda praw, ale nie ma żadnych obowiązków!. Kto nie pracuje - niech nie je. Niech ta horda zarobi na jedzenie pracą - np. sprzątaniem ulic. Skoro Niemcy bezczelnie złamali prawo azylu i wpuścili hordę - niech płacą nowe podatki, skoro nie mają mózgu. Jeśli nie wystarczy - niech płacą podwójnie lub potrójnie. Nam nic do tego.

  • Dla własnych chorych ...(2016-01-16 18:51) Odpowiedz 30

    ... brakuje, ale dla uchodźców musi być. Jak nas nie stać na nich, to po co przyjmujemy ?

  • bodz(2016-01-16 20:05) Odpowiedz 30

    Jeszcze troche a zaproponuja w zamian tanszy gaz i propozycje budowy w Polsce komor gazowych.

  • Marcel...(2016-01-17 08:45) Odpowiedz 20

    Imigrantow/uchodzcow w UE powinny finansowac kraje uzyskujace ogromne nadwyzki w bilansie platniczym czyli Holandia i Niemcy.

  • Marcel...(2016-01-17 08:58) Odpowiedz 20

    Kraje Zachodu powinny wziac pod uwage fakt, ze kraje wschodniej Unii Europejskiej NIE DADZA RADY wypracowac dla siebie minimum, zyskow dla Zachodu i socjalu dla imigrantow/uchodzcow. Jesli beda wywierac presje dojdzie do rozp...uch czyli konfliktu jak za czasow Leopolda II w Kongo.

  • Polska...(2016-01-17 07:44) Odpowiedz 20

    Polska nie powinna przyjmowac nielegalnych inwazyjnych immigrantow/uchodzcow. Mozemy przyjmowac obcych w sposob cywilizowany, legalny poprzez polskie ambasady. Polsce bez przerwy cos sie narzuca. Najpierw narzucono komunizm, potem neoliberalizm, a teraz probuje sie nas wpychac w szariat poprzez kwotowanie i relokacje nielegalnych inwazyjnych muzulmanskich imigrantow.

  • Relokacji i permanentnej relokacji mowie: NIE!(2016-01-17 08:13) Odpowiedz 20

    Bardzo niepokoi mnie jeden z kluczowych punktow polityki imigracyjnej programu obecnej Prezydencji Holanderskiej w UE, mowiacy o opracowaniu mechanizmow permanentnej relokacji imigrantow/uchodzcow. Relokacji i permanentnej relokacji mowie: NIE!

  • Już mu poluzowali szajbę(2016-01-16 19:15) Odpowiedz 20

    i się wycofał, cymbalski szpryngier olaboga.

  • Pan Murzyński - Filipiński(2016-01-16 20:28) Odpowiedz 20

    Niestety w historii Europy za pomysły Niemców zawsze płaciły państwa ościenne. Za przedwojenne zbrojenia niemieckiej armii de facto płaciły kraje podbite. To była niemiecka "inwestycja w przyszłość". Obecną inwestycję w tanią siłę roboczą, jakiej domaga się niemiecka gospodarka mają też współfinansować nawet te kraje które są dla Niemiec rezerwuarem siły roboczej. Sprowadzenie imigrantów jest działaniem przemyślanym, ma celu zablokowanie napływu siły roboczej ze słabo rozwiniętych krajów UE która drenuje niemiecki rynek finansowy, bo zarobki tych ludzi w większości zasilają system finansowy krajów z których pochodzą. Obrotniejsza część napływowych pracowników z UE zakłada nawet w Niemczech firmy z którymi tak jak było w przypadku firm transportowych Niemcy nie potrafią konkurować. Dodatkowym aspektem tego działania jest większe podporządkowanie gospodarcze biedniejszych krajów Niemcom. Dlatego też nie widzę powodów do współczucia naszym sąsiadom. Mam nadzieję, że rządy krajów europejskich obudzą się wreszcie a Niemcy zadławią się imigrantami.

  • KALIF(2016-01-16 16:32) Odpowiedz 10

    To niestety nie żart. Szwecja ze środków publicznych opłaca kurs strzelecki dla uchodźców. Jest to część szwedzkiego programu integracyjnego —informuje portal lokalnej gazety allehanda.se. Czy to jeszcze integracja, czy już kompletne szaleństwo? Może Szwecja zafunduje jeszcze imigrantom po pistolecie, będzie jeszcze bezpieczniej. Według najnowszych prognoz szwedzki Urząd ds. Migracji spodziewa się rekordowej liczby ponad 90 tys. wniosków o azyl. W ponad 9,5-milionowej Szwecji już ok. 15 proc. ludności stanowią obcokrajowcy.

  • Niech ....(2016-01-17 12:07) Odpowiedz 10

    .... płacą ci, którzy za swoją pensję mogą kupić 5 razy tyle paliwa co my.