statystyki

Słowackie MSW: Przyjęcie kwot będzie oznaczać koniec Europy

08.11.2015, 16:29; Aktualizacja: 08.11.2015, 16:36

Przyjęcie stałego mechanizmu rozdzielającego uchodźców będzie oznaczać koniec Europy - oświadczył słowacki minister spraw wewnętrznych Robert Kaliniak. Słowacja nadal stoi na czele państw, które sprzeciwiają się kwotom proponowanym przez Komisję Europejską.

Reklama


Reklama


W czasie rozmowy w słowackiej telewizji TA3 minister Kaliniak zwrócił uwagę, że przy obecnych liczbach imigrantów na Słowację w ciągu pięciu lat trafi ponad 50 tysięcy osób. A tyle właśnie liczy przeciętne duże miasto w tym kraju.

Szef słowackiego MSW przypomniał też, dlaczego jego zdaniem mechanizm proponowany przez Komisję Europejską jest nielegalny. Jak powiedział, ta sytuacja nie była nagła, ponieważ wiemy o niej trzy czwarte roku. Powstała również w sposób zawiniony przez nieprzestrzeganie przepisów europejskich. Przypomniał też, że propozycja ta dotyczy przyszłości i nie rozwiązuje obecnej sytuacji.
Tymczasem zgodnie z unijnymi przepisami rozwiązania nadzwyczajne dotyczące wszystkich krajów Unii można przyjmować tylko w przypadku sytuacji nagłych, niezawinionych i bieżących.

Robert Kaliniak zwrócił również uwagę, że Słowacja przestaje być europejską „czarną owcą”, ponieważ coraz więcej krajów sprzeciwia się pomysłowi kwot. Poza Grupą Wyszehradzką są to również takie państwa jak Finlandia, Estonia, Bułgaria czy Belgia.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

 • Jesli...(2015-11-08 19:10) Odpowiedz 00

  Jesli na Slowacje przypadnie 50 tys. imigrantow to na Polske okolo 400 tys. i to w ciagu dwu lat , a nie pieciu.
  Mowi sie, ze w przyszlym roku przywedruje 2-3 miliony osob, a w kolejnych?

 • caly zielony(2015-11-08 19:52) Odpowiedz 00

  300 tys juz przyjechało z Ukrainy wiec jaki problem? Jesteśmy zielona wyspa i przyjmiemy nawet milion

 • nhgbvfc(2015-11-08 20:00) Odpowiedz 00

  Skończy się to wszystko masową eksterminacją tych przybyszów. Można być fanem Biebera w przyciasnych spodenkach, a za kilka lat strażnikiem w obozie.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama