statystyki

Siostra ukraińskiej pilotki Nadii Sawczenko bez prawa wjazdu do Rosji

14.10.2015, 08:15

Rosjanie zakazali wjazdu siostrze Nadii Sawczenko. Wiera Sawczenko była jedynym świadkiem obrony w procesie, który toczy się przed rosyjskim sądem. Rosjanie oskarżają Nadiję Sawczenko o to, że skierowała ogień artylerii na ekipę rosyjskich dziennikarzy.

Reklama


Reklama


Rosjanie zabronili Wierze Sawczenko wjazdu na teren Federacji aż do roku 2020. Siostra więzionej pilotki dowiedziała się o tym we wtorek na granicy, wyjeżdżając z Rosji. Wiera Sawczenko jeździła do Rostowa na posiedzenia sądu w sprawie swojej siostry. Jak mówiła Polskiemu Radiu w zeszłym tygodniu - rosyjski sąd nie wyznaczył dokładnej daty, kiedy ma zeznawać.

Wiera była ważnym świadkiem, bo widziała się z siostrą w dniu, kiedy porwali ją prorosyjscy separatyści. Miała świadczyć o tym, że Nadija nie mogła uczestniczyć w ostrzelaniu rosyjskich dziennikarzy, bo w tym samym czasie była już w rękach bojówkarzy.

W związku z zakazem wjazdu - notę protestacyjną wydało ukraińskie ministerstwo spraw zagranicznych. Czytamy w niej, że nie dopuszczając do procesu kluczowego świadka, Rosja łamie podstawowe zasady prawa i moralności.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • Pit(2015-10-28 07:49) Odpowiedz 00

    Rosja wzorzec praworządności i przestrzegania praw człowieka

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama