Odbierając nagrodę, laureatka mówiła o tym, że wiele zawdzięcza firmie, w której pracuje. Podkreślała, że Polskie Radio jak rzadko które medium daje możliwość opowiadania o emocjach. Dzięki przyjaznej przestrzeni emocje są widoczne lepiej i mocniej. Podziękowała też bohaterowi swojego reportażu.

Reportaż Anny Dudzińskiej, w realizacji Krzysztofa Kiczka, został wcześniej nagrodzony Srebrnym Melchiorem - za premierę roku, zdobył także Grand PiK- główną nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Artystycznych Form Radiowych w Bydgoszczy. W ubiegłym tygodniu Anna Dudzińska za ten reportaż zdobyła także nagrodę PAP imienia Ryszarda Kapuścińskiego.

Jednym z nominowanych do nagrody Grand Press także w kategorii "Reportaż Radiowy" był dziennikarz radiowej Trójki Paweł Drozd. Nagrał on reportaż o poszukiwaniu szczęścia w Bhutanie, kraju położonym w himalajach, którego oficjalnym wskaźnikiem jest "szczęście krajowe brutto"

Dziennikarzem roku został współpracujący między innymi z Polskim Radiem Piotr Andrusieczko. Został doceniony za serię materiałów poświęconych wojnie we wschodniej Ukrainie.

Wśród nagrodzonych znaleźli się też autorzy artykułu w tygodniku "Wprost", poświęconemu sprawie podsłuchów, które wstrząsnęły polską sceną polityczną. Grad Press za reportaż telewizyjny otrzymał z kolei dziennikarz TVP Tomasz Sekielski.

Grand Press to nagroda przyznawana od 1997 roku przez ogólnopolski miesięcznik dziennikarski "Press" dla najlepszych dziennikarzy prasy, radia i telewizji. Uznawana jest za jedną z najbardziej prestiżowych nagród w świecie polskich mediów.