statystyki

Rosyjska prasa: Ukraina zagraża Rosji

20.06.2014, 09:17; Aktualizacja: 20.06.2014, 09:17

„Ukraina idzie na Rosję” - przekonuje w tytule „Moskiewski Komsomolec”. Gazeta zwraca uwagę na ostatnie działania ukraińskich władz i sugeruje, że idee Kijowa są niebezpieczne dla Moskwy.

Reklama


Reklama


Stołeczny dziennik przypomina, że: zerwane negocjacje gazowe, obraźliwe przyśpiewki o Władimirze Putinie i operacje wojskowe przeciwko separatystom szkodą interesom Ukrainy. Jednak w ocenie gazety, mogą również mocno zaszkodzić Rosji. -„Ukraiński kryzys rwie się do Rosji: głośno bębni w nasze drzwi, włazi przez okna, przenika przez szpary. I tylko Bóg jeden wie czy uda nam się postawić na drodze tego kryzysu tamę” - ostrzega „Moskiewski Komsomolec”. 

Dziennik sugeruje, że nawet jeśli Ukraińcy nie wejdą do Rosji, to rosyjskie władze mogą nie wytrzymać i z pobudek humanitarnych zdecydują się na jakąś formę interwencji. Przy tym podkreśla, że nie tylko Kijów, ale również Unia Europejska i USA właśnie Rosję winią za wydarzenia na Ukrainie. „Musimy być gotowi na nową falę sankcji. Musimy być gotowi na prowokacje, na naszej granicy z Ukrainą. Musimy być gotowi na wielki strumień uchodźców” - konkluduje gazeta.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama