Wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski poinformował w czwartek, że trwają konsultacje ws. wprowadzenia głosowania za pośrednictwem internetu. "Miałem na początku roku spotkanie ze środowiskiem samorządowców, którzy powiedzieli, że to jest proces warty rozważenia" - powiedział. "Wiem, że pani minister Leszczyna też u siebie rozważa kwestie dotyczące uproszczenia różnych procedur medycznych w internecie. Rozmawiamy o tym. - dodał minister

O prace nad możliwością wprowadzenia głosowania za pośrednictwem Internetu wicepremier został zapytany w Polsat News. Jak podkreślił, "trwają rozmowy, proces konsultacyjny w tej sprawie".

"Miałem na początku roku spotkanie ze środowiskiem samorządowców, którzy powiedzieli mi, że to jest proces warty rozważenia" - powiedział. Dodał, że takie rozwiązanie na pewno nie zostanie wdrożone w wyborach prezydenckich.

Gawkowski przekazał również, że rozpoczęły się prace międzyresortowe ws. wprowadzenia internetowego systemu rejestracji wizyt u lekarzy specjalistów.

"Wiem, że pani minister Leszczyna też u siebie rozważa kwestie dotyczące uproszczenia różnych procedur medycznych w internecie. Rozmawiamy o tym. Nic nie stanie się w ciągu kwartału. Potrzeba na to długich miesięcy, czasami lat, bo trzeba połączyć systemy. Wytłumaczmy to wszystkim: to nie jest ot tak, tylko łączenie ze sobą systemów. Ważne słowo dla informatyków – interoperacyjność" - stwierdził.