Piotr Gliński powiedział, że osoby te wspomagają misję konstruktywnego wotum nieufności wobec rządu, którą podjął się realizować. Podkreślił, że to ludzie kompetentni i odważni, którzy gotowi są wziąć odpowiedzialność za Polskę.
Na pytanie czy z tego grona mieliby się wywodzić przyszli ministrowie rządu technicznego profesor odparł, że nie było to przedmiotem rozmów i na razie nie będzie. Dodał, że nadal aktualne są trzy warianty powołania takiego rządu: koalicji polityków, koalicji ekspertów delegowanych przez grupy polityczne, oraz rządu autorskiego. W tym trzecim przypadku zapewne byśmy próbowali sięgać do zespołu ekspertów - powiedział Gliński.
Obecny styl rządzenia, to jego zdaniem propaganda, zarządzanie przez bałagan i przez tematy zastępcze - na przykład "pseudozmiany" w składzie rządu, a także przez nienawiść i rozmaite prowokacje.
Jako trzy najważniejsze zadania dla rządu technicznego wymienił: walkę z bezrobociem i przezwyciężenie kryzysu gospodarczego, odbudowę polskiej wspólnoty i zaufania do państwa i polityki oraz budowę sprawnego państwa i instytucji publicznych.
Powiedział również, że jest w sposób absolutnie bezprecedensowy blokowany w mediach polskich a jego działania są komentowane w sposób tendencyjny - mimo że zgodnie z Konstytucją jest kandydatem na funkcję premiera Rzeczypospolitej Polskiej.
Są to zdaniem profesora "standardy białoruskie a nie polskie".
Piotr Gliński zaapelował do polskiej opinii publicznej, polskich polityków, a także do europejskiej opinii publicznej w sprawie łamania w Polsce podstawowych zasad cywilizowanego prowadzenia debaty publicznej.
Poinformował, że jutro odbędzie spotkanie konsultacyjne z klubem parlamentarnym Profesor planuje także spotkanie z posłami PiS oraz liczy na spotkanie z klubem PSL, ponieważ rozmawiał dotąd tylko "wstępnie" z "gronem działaczy" tej partii, a nie otrzymał odpowiedzi na formalny list dotyczący spotkania z klubem.
Debata i głosowanie nad wnioskiem PiS o wotum nieufności i powołanie Piotra Glińskiego na premiera odbędzie się w marcu. Wniosek nie ma szansy na powodzenie - nie popiera go nawet cała opozycja.
Komentarze(17)
Pokaż:
Na Florydzie żona ministra sportu w rządzie Tuska, Mirosława Drzewieckiego ("Mira"), została aresztowana za kradzież futer ze sklepu. 5 grudnia 61-letnia Janina Drzewiecka i 39-letnia Monika Głodek pojawiły się w sklepie marki Neiman Marcus w jednym z centrów handlowych w mieście Fort Lauderdale na Florydzie. Obserwująca dwie kobiety funkcjonariuszka ochrony zauważyła jak zaczęły one usuwać czujniki z futer i pakować ubrania do płóciennej torby.
Początkowo młodsza kobieta przepraszała i zapewniała, że „próbowała wziąć tylko jedno” z czterech upchanych w torbie futer. Z kolei żona "Mira" do końca zachowała zimną krew i oświadczyła, że nic nie powie, dopóki nie zjawi się jej prawnik. Po wyjściu z aresztu za kaucją panie czekają teraz na proces. Grozi im do 5 lat więzienia.
Oto "ełyta", lemingów.
zgadza sie, on stworzyl ten kosztowny moloch.
Bawia sie POPiSowy zboczency chorzy na absolutna wladze, wodzowie kaczor i tuski
piekne nam zgotowali igrzyska ...
Rybinski jest jedynym czlowiekiem, ktory rozumie jak prawdziwy kraj powinien funkcjonowac.
Jest rowniez krytykiem wodzow-zboczencow chorych na absolutna wladze, kaczorow/tuskow
Wanda Zwinogrodzka – publicystka, recenzent teatralny;
Czesław Warsewicz – transport;
dr hab., prof. ignatianum Andrzej Waśko – polonista, b. sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji;
Jerzy Zająkała – rolnictwo;
dr Mieczysław Kominek – publicysta, muzykolog;
gen. dr Roman Polko – b. szef GROM, b. wiceszef BBN;
dr hab. n. med. Krzysztof Krajewski-Siuda – medycyna;
prof. dr hab. Włodzimierz Pańków – socjolog;
Wojciech Kaczmarczyk – fundusze europejskie, organizacje pozarządowe;
Maciej Świrski – b. wiceszef PAP, rzecznik prasowy zespołu;
prof. dr hab. Wojciech Rypniewski – ds. stopni i tytułów naukowych;
prof. dr hab. Witold Modzelewski – system podatkowy;
prof. dr hab. Piotr Pogonowski – zarządzanie sądownictwo, bezpieczeństwo;
dr Dariusz Piotr Kucharski – urząd celny;
dr Leszek Buller – bezpieczeństwo;
prof. Jacek Czaputowicz - działacz Ruchu Wolność i Pokój;
prof. dr hab. Antoni Kamiński – socjolog;
prof. dr hab. Krzysztof Rybiński – gospodarka, finanse;
Paweł Soloch – bezpieczeństwo, instytucja państwa;
dr Przemysław Piotr Żurawski vel Grajewski – polityka bezpieczeństwa i polityka zagraniczna;
prof. dr hab. Ewa Leś - polityka społeczna;
prof. dr hab. Edward Malec - szkolnictwo wyższe;
prof. dr hab. Konrad Raczkowski - bezpieczeństwo gospodarcze;
Anna Streżyńska - była prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej.