Portal dla kobiet Terrafemina zapytał Francuzki, czy wspierałyby swojego męża tak, jak czyni to Anne Sinclair - żona Dominiquea Strauss-Kahna? 63 proc. odpowiedziało, że tak - mąż oskarżony o gwałt na czarnoskórej pokojówce mógłby liczyć na ich wsparcie.

Takiej odpowiedzi udzieliły Francuzki jeszcze przed zmazaniem przez nowojorski sąd winy ze Strauss-Kahna, który w maju odszedł w niesławie ze stanowiska szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Natomiast pozostałe 37 proc. ankietowanych kobiet podzieliło się na dwie grupy: te, które oskarżają Anne Sinclair o chęć wykorzystania pozycji męża, by zrobić taką samą karierę polityczną jak Hillary Clinton, oraz na te, które mówią o ślepej miłości kobiety poniżonej przez męża i upokorzonej na oczach całego świata. Przez tę grupę kobiet jest ona oceniana jako druga ofiara dramatu rozegranego w nowojorskim hotelu Sofitel.

Anne Sinclair jest wnuczką marszanda Paula Rosenberga (m.in. przedstawiciela Pabla Picasso) i dziedziczką olbrzymiej fortuny szacowanej na kilkaset milionów euro. W latach 1984-1997 była wielką gwiazdą telewizyjną, która prowadziła na kanale TF1 popularny cykl rozmów z osobistościami życia publicznego i wielkimi gwiazdami. Francuzi do dziś wspominają jej piękne niebieskie oczy, czarne kręcone włosy oraz sweterki z angory.

W 1989 roku w jednym z programów gościła 40-letniego wówczas ekonomistę Dominique'a Strauss-Kahna. Kiedy się poznali, ona była mężatką z dwójką dzieci, on miał czwórkę z poprzednich małżeństw. W listopadzie 1991 roku zostali małżeństwem. Od tej pory mówiło się o Strauss-Kahnie jako Pan Sinclair, aż do 1997 r., kiedy otrzymał nominację na ministra gospodarki, finansów i przemysłu. Wtedy też Anne pożegnała się z wielkim ekranem i stała się doradczynią męża.

Mimo skandalu w Nowym Jorku i nagłośnienia przypadków innych kobiet skarżących się na napastowanie przez DSK, Anne Sinclair trwa u boku męża. Na swoim blogu napisała: "ten jednorazowy związek jest już za nami, kochamy się tak, jak pierwszego dnia". Przyjaciółka Anne Sinclair, Micheline Pelletierm, podkreślała: "Dominique jest jej namiętnością, rodziną, życiem".

Autor książki "Pani DSK, przerwane przeznaczenie" Renaud Revel z tygodnika "L'Express" powiedział: "pasją Anne Sinclair jest polityka. Dzisiaj jedyną rzeczą, która jest dla niej ważna, to wyciągnąć DSK z tej nagonki. Jednak zrozumiała, że dla niego kariera polityczna się skończyła".