W komunikacie opublikowanym w niedzielę na stronie internetowej parafii marianie napisali, że 16 sierpnia, w godzinach południowych, dotarła do nich wiadomość, iż w ich domu zakonnym przy ul. św. Bonifacego 9, "w dniu 11 sierpnia br., przez kilka godzin przebywała osoba, u której 16 sierpnia potwierdzono obecność koronawirusa (SARS-CoV-2) powodującego COVID-19."

Podkreślili, że osoba ta nie odwiedziła kościoła parafialnego i nie sprawowała tam mszy św.

Zgodnie z decyzją Inspekcji Sanitarnej, wszystkie osoby przebywające w domu zakonnym, które miały kontakt z osobą zakażoną, zostały objęte kwarantanną. "To oznacza, że nasz dom zakonny i kościół (Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia - PAP) przy ul. św. Bonifacego 9 pozostaje zamknięty do czasu decyzji stosownych władz" - czytamy w komunikacie.

"Bardzo prosimy was wszystkich o modlitwę, aby u nikogo z nas nie stwierdzono koronawirusa, a tym samym, aby nikt z nas nie był zagrożeniem dla osób, które od wtorku do wczoraj uczestniczyły w Mszach świętych na Stegnach" - wezwali marianie.

Zapowiedzieli, że intencje mszalne przyjęte na kolejne dni będą odprawiać w kaplicy domowej.

"Powierzamy się opiece naszej patronki Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia i św. Ojca Stanisława Papczyńskiego" - napisali zakonnicy zapewniając wiernych, że w czasie kwarantanny będą się codziennie za nich modlić. (PAP)

Autor: Magdalena Gronek