74-letnia pacjentka, która była hospitalizowane w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu z powodu COVID-19, wyzdrowiała i w poniedziałek opuściła ten szpital zakaźny. Podczas hospitalizacji pacjentka była przez pewien czas w ciężkim stanie.

Rzeczniczka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu Urszula Małecka przekazała w poniedziałek PAP, że 74-latka spędziła w szpitalu 23 dni.

"Pod koniec tygodnia pobraliśmy od pacjentki próbki na obecność koronawirusa, dziś okazało się, że test jest negatywny – pacjentka nie ma już tego patogenu" – przekazała Małecka.

Kobieta w momencie przyjęcia do szpitala była w poważnym stanie, a podczas leczenia przez pewien czas jej stan określano jako ciężki.

Reklama

74-letnia pacjentka jest drugą z osób wyleczonych z COVID-19, które były hospitalizowane we wrocławskim szpitalu zakaźnym. W ubiegły tygodniu szpital opuścił wyleczony 66-letni mężczyzna.

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu według stanu na poniedziałek rano hospitalizowanych jest obecnie 45 pacjentów z COVID-19. Cztery osoby są na OIOM-ie. Łącznie w szpitalu zakaźnym we Wrocławiu hospitalizowane są 83 osoby.

Według informacji przekazanych w poniedziałek przez służby wojewody dolnośląskiego w województwie zanotowano 243 przypadki zachorowania na COVID-19, z czego – jak podaje Dolnośląski Urząd Wojewódzki – czterech pacjentów zmarło. (PAP)