Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz wręczył w środę w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy, nominacje polskim ambasadorom: na Cyprze - Irenie Lichnerowicz-Augustyn, w Wietnamie - Wojciechowi Gerwelowi i we Włoszech - Konradowi Głębockiemu - poinformowało w komunikacie MSZ.

MSZ poinformowało, że Irena Lichnerowicz-Augustyn będzie ambasadorem nadzwyczajnym i pełnomocnym w Republice Cypryjskiej, Wojciech Gerwel – ambasadorem nadzwyczajnym i pełnomocnym w Socjalistycznej Republice Wietnamu, a Konrad Głębocki – ambasadorem nadzwyczajnym i pełnomocnym w Republice Włoskiej.

Irena Lichnerowicz-Augustyn ukończyła filologię angielską na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, a także studia europejskie na Uniwersytecie w Bath w Wielkiej Brytanii. W latach 1999-2005 pracowała w kancelarii Prezydenta RP – początkowo w Biurze Spraw Międzynarodowych, a następnie w Zespole Protokolarnym Prezydenta RP. Od 2005 r. pracuje w Protokole Dyplomatycznym MSZ, gdzie m.in. pełniła funkcję zastępcy dyrektora, a od 2014 r. jest dyrektorem. Uczestniczyła w przygotowaniach i realizacji oprawy protokolarnej wielu międzynarodowych wydarzeń, takich jak: Szczyt NATO w Warszawie, Światowe Dni Młodzieży czy uroczystości upamiętniające 70. rocznicę zakończenia II wojny światowej.

Reklama

Wojciech Gerwel ukończył studia na Uniwersytecie Simon Fraser w Vancouver (ekonomia i politologia) oraz w School of Foreign Service na Uniwersytecie Georgetown w Waszyngtonie (Centrum Europeistyki i Niemcoznawstwa). W latach 2007-2014 był radcą w Ambasadzie RP w Hanoi. Od 2014 do 2017 r. pracował Departamencie Współpracy Ekonomicznej MSZ. Od 2017 r. pracuje w Departamencie Strategii Polityki Zagranicznej MSZ.

Konrad Głębocki ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego, a także studia podyplomowe na Uniwersytecie Sussex w Brighton. W 2003 r. uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych. W latach 1997-98 pełnił funkcję dyrektora Biura Współpracy z Zagranicą w Wyższej Szkole Zarządzania w Częstochowie. Od 1998 r. jest pracownikiem naukowym Politechniki Częstochowskiej, obecnie na stanowisku profesora nadzwyczajnego. W latach 2002-2015 sprawował mandat radnego miasta Częstochowy. Od 2015 r. jest posłem na Sejm RP, sprawuje funkcję wiceprzewodniczącego sejmowej Komisji do Spraw Unii Europejskiej, jest członkiem Komisji Spraw Zagranicznych.