NAJLEPSZA CHARAKTERYZACJA

"Ciekawy przypadek Benjamina Buttona" (Paramount, Warner Bros.), Greg Cannom

"Mroczny Rycerz" (Warner Bros.), John Caglione, Jr., Conor O'Sullivan

"Hellboy: Złota Armia" (Universal), Mike Elizalde, Thom Floutz

NAJLEPSZA SCENOGRAFIA I DEKORACJE

"Oszukana" (Universal), Kierownictwo artystyczne: James J. Murakami, Dekoracja planu: Gary Fettis

"Ciekawy przypadek Benjamina Buttona" (Paramount, Warner Bros.), Kierownictwo artystyczne: Donald Graham Burt, Dekoracja planu: Victor J. Zolfo

"Mroczny Rycerz" (Warner Bros.), Kierownictwo artystyczne: Nathan Crowley, Dekoracja planu: Peter Lando

"Księżna" (Paramount Vantage, Pathé, BBC Films), Kierownictwo artystyczne: Michael Carlin, Dekoracja planu: Rebecca Alleway

"Droga do szczęścia" (DreamWorks, dystrybucja Paramount Vantage), Kierownictwo artystyczne: Kristi Zea, Dekoracja planu: Debra Schutt

NAJLEPSZE KOSTIUMY

"Australia" (20th Century Fox), Catherine Martin

"Ciekawy przypadek Benjamina Buttona" (Paramount, Warner Bros.), Jacqueline West

"Księżna" (Paramount Vantage, Pathé, BBC Films), Michael O'Connor

"Obywatel Milk" (Focus Features), Danny Glicker

"Revolutionary Road" (DreamWorks, dystrybucja Paramount Vantage), Albert Wolsky

NAJLEPSZA MUZYKA

"Ciekawy przypadek Benjamina Buttona" (Paramount, Warner Bros.),Alexandre Desplat

"Opór" (Paramount Vantage), James Newton Howard

"Obywatel Milk" (Focus Features), Danny Elfman

"Slumdog. Milioner z ulicy" (Fox Searchlight), A.R. Rahman

"WALL-E" (Walt Disney), Thomas Newman

NAJLEPSZA PIOSENKA

"Down to Earth" z filmu "WALL-E" (Walt Disney), muzyka: Peter Gabriel, Thomas Newman, słowa: Peter Gabriel

"Jai Ho" z filmu "Slumdog. Milioner z ulicy" (Fox Searchlight), muzyka: A.R. Rahman, słowa: Gulzar

"O Saya" z filmu "Slumdog. Milioner z ulicy" (Fox Searchlight), muzyka i słowa: A.R. Rahman, Maya Arulpragasam

NAJLEPSZY MONTAŻ EFEKTÓW DŹWIĘKOWYCH

"Mroczny Rycerz" (Warner Bros.), Richard King

"Iron Man" (Paramount, Marvel Entertainment), Frank Eulner, Christopher Boyes

"Slumdog. Milioner z ulicy" (Fox Searchlight), Tom Sayers

"WALL-E" (Walt Disney), Ben Burtt, Matthew Wood

"Wanted. Ścigani" (Universal),Wylie Stateman

NAJLEPSZY DŹWIĘK

"Ciekawy przypadek Benjamina Buttona" (Paramount, Warner Bros.), David Parker, Michael Semanick, Ren Klyce, Mark Weingarten

"Mroczny Rycerz" (Warner Bros.), Lora Hirschberg, Gary Rizzo, Ed Novick

"Slumdog. Milioner z ulicy" (Fox Searchlight), Ian Tapp, Richard Pryke, Resul Pookutty

"WALL-E" (Walt Disney),Tom Myers, Michael Semanick, Ben Burtt

"Wanted" (Universal), Chris Jenkins, Frank A. Montaño, Petr Forejt

NAJLEPSZE EFEKTY SPECJALNE

"Ciekawy przypadek Benjamina Buttona" (Paramount, Warner Bros.), Eric Barba, Steve Preeg, Burt Dalton, Craig Barron

"Mroczny Rycerz" (Warner Bros.), Nick Davis, Chris Corbould, Tim Webber, Paul Franklin

"Iron Man" (Paramount, Marvel Entertainment), John Nelson, Ben Snow, Dan Sudick, Shane Mahan

NAJLEPSZY DŁUGOMETRAŻOWY FILM DOKUMENTALNY

"The Betrayal (Nerakhoon)" (Cinema Guild), A Pandinlao Films Production, Ellen Kuras, Thavisouk Phrasavath

"Spotkania na krańcach świata" (THINKFilm, Image Entertainment), A Creative Differences Production, Werner Herzog, Henry Kaiser

"The Garden" A Black Valley Films Production, Scott Hamilton Kennedy

"Man on Wire" (Magnolia Pictures), A Wall to Wall Production, James Marsh, Simon Chinn

"Trouble the Water" (Zeitgeist Films), An Elsewhere Films Production, Tia Lessin, Carl Deal

NAJLEPSZY KRÓTKOMETRAŻOWY FILM DOKUMENTALNY

The Conscience of Nhem En" A Farallon Films Production, Steven Okazaki

"The Final Inch" A Vermilion Films Production, Irene Taylor Brodsky, Tom Grant

"Smile Pinki" A Principe Production, Megan Mylan

"The Witness - From the Balcony of Room 306" A Rock Paper Scissors Production, Adam Pertofsky, Margaret Hyde

NAJLEPSZY ANIMOWANY FILM KRÓTKOMETRAŻOWY

"La Maison en Petits Cubes" A Robot Communications Production, Kunio Kato

"Lavatory - Lovestory" A Melnitsa Animation Studio, CTB Film Company Production, Konstantin Bronzit

"Oktapodi" (Talantis Films) A Gobelins, L'école de l'image Production, Emud Mokhberi, Thierry Marchand

"Presto" (Walt Disney) A Pixar Animation Studios Production, Doug Sweetland

"This Way Up", A Nexus Production, Alan Smith, Adam Foulkes

NAJLEPSZY AKTORSKI FILM KRÓTKOMETRAŻOWY

"Auf der Strecke (On the Line)" (Hamburg Shortfilmagency), An Academy of Media Arts Cologne Production, Reto Caffi

"Manon on the Asphalt" (La Luna Productions), A La Luna Production, Elizabeth Marre, Olivier Pont

"New Boy" (Network Ireland Television), A Zanzibar Films Production, Steph Green, Tamara Anghie

"The Pig" An M & M Production, Tivi Magnusson, Dorte Høgh

"Spielzeugland (Toyland)" A Mephisto Film Production, Jochen Alexander Freydank