• Jakie są inwestycje zagraniczne w Polsce? 
  • Kto najwięcej inwestuje? 
  • Dlaczego Polska jest atrakcyjna dla zagranicznych inwestorów?

Polska jest atrakcyjna ze względu na ludzi, których mówiąc kolokwialnie produkują polskie uczelnie wyższe. Wiele firm wcześniej zainwestowało w Polsce i tak naprawdę Polacy edukują się w tych firmach, tworząc coraz to nowsze i ciekawsze profile, które są nie tylko z pozoru, ale rzeczywiście bardzo atrakcyjne dla wielu firm z Europy zachodniej czy też nawet z drugiej strony świata czyli chociażby z Japonii czy z Korei Południowej – mówi Sebastian Bedekier.

Reklama

Jeśli mówimy o jakichś prostych pracach, w których Polska tak naprawdę zaczynała kilkadziesiąt lat temu to oczywiście zawsze istnieje obawa, że ktoś będzie tańszy, ale z drugiej strony musimy popatrzeć na jakość. Znam wiele przykładów firm, które chciały uczynić jeszcze większe oszczędności idąc właśnie do Azji i wracały z podkulonym ogonem do Polski – dodaje Bedekier.

PODCASTY DGPtalk - POSŁUCHAJCIE!

Podcasty DGPtalk Obiektywnie o Biznesie znajdziecie także w serwisach: Spotify, Apple Podcast oraz Google Podcast i aplikacjach: Lecton oraz Squid. Zapraszamy do subskrybowania!