Gościnią Szymona Glonka w podcaście "DGPtalk: Obiektywnie o Biznesie" jest dr hab. Monika Kaczmarek-Śliwińska, Uniwersytet Warszawski, Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii.

Czy pracodawca może, powinien patrzeć na to jak zachowujemy się w mediach społecznościowych? Czy my sami powinniśmy cenzurować swoje zachowania?

W niektórych mediach społecznościowych pozwalamy sobie na więcej niż w innych, a konkretnie na przykład na Facebooku jesteśmy w stanie bardziej się kłócić, bardziej mocne argumenty dawać, czasami używać wulgaryzmów. Natomiast na Linkedinie, który jest portalem traktowanym jako portal zawodowy, nasza wizytówka cyfrowego CV, będziemy bardziej grzeczni, będziemy bardziej poprawni – mówi Monika Kaczmarek-Śliwińska.

Powinniśmy na pewno zwracać uwagę na to, że internet jest takim samym medium komunikacyjnym jak prasa, radio, telewizja. Zamieszczając jakąkolwiek treść, na jakikolwiek temat i używając jakiejkolwiek formy, która jest nam właściwa w internecie powinniśmy zadawać sobie pytanie, czy gdybym była w radiu albo w telewizji albo gdybym udzielała komentarza dla prasy, czy użyłabym też takich sformułowań – dodaje Kaczmarek-Śliwińska.

Jeśli hejtujemy w internecie, jeśli dyskusja przekracza granicę kulturalnej rozmowy, to już jesteśmy na gruncie agresji elektronicznej – komentuje Monika Kaczmarek-Śliwińska