Najczęściej kiedy mówimy, że coś jest „z prądem”, mamy na myśli zawartość raczej wyskokową. I chociaż przeciwbólowe właściwości alkoholu znane są od tysięcy lat, to raczej nie nadaję się on do leczenia szpitalnego. W placówkach medycznych można za to wykorzystać zwyczajny prąd. Stymuluje się za jego pomocą układ nerwowy, aby pobudzić produkcję naturalnych związków chemicznych o działaniu przeciwbólowym.
I chociaż po metodę tą sięga się w medycynie od dawna, to dopiero dzięki wynalazkowi naukowców z Wrocławia ma szansę naprawdę trafić pod strzechy. Bohaterem najnowszego odcinka podcastu „Eureka! DGP” jest Stimulaid, który dla elektrostymulatorów jest tym, czym iPhone był dla telefonów komórkowych z ekranem dotykowym.
Reklama

Zapraszamy do wysłuchania trzeciego odcinka drugiego sezonu podcastu "DGPtalk: Eureka".

"DGPtalk: Eureka" to seria podcastów poświęconych polskiej nauce.

Będziemy starali się pokazać w nich czym zajmują się ludzie nauki nad Wisłą – bo zajmują się często absolutnie odlotowymi rzeczami. Dlatego wspólnie z autorami pokażemy przykłady kilku ciekawych projektów, które uzyskały już ochronę patentową. Podcast towarzyszy serii artykułów na łamach „Dziennika Gazety Prawnej” publikowanych w ramach organizowanego wspólnie z firmą Polpharma konkursu „Eureka! DGP”.