Dotychczas ze wsparcia w ramach usługi ISR skorzystało lub korzysta 147 firm z całej Polski.

Tym razem PARP wybierze co najmniej 63 firmy, które chcą poprawić swoją pozycję rynkową w ramach usługi ISR – w tym co najmniej: 2 mikroprzedsiębiorstwa, 45 małych i średnich oraz 16 dużych przedsiębiorstw.

Pakiet usług dla firmy uczestniczącej w usłudze obejmuje:

- kompleksową analizę aktualnej sytuacji rynkowej przeprowadzoną przez profesjonalnych doradców,
- przygotowanie dla przedsiębiorstwa indywidualnego Planu Rozwoju o charakterze naprawczym lub rozwojowym,
- jego wdrożenie oraz monitoring poprawy sytuacji firmy.

Usługi realizowane są w ramach pomocy de minimis i są bezpłatne. Przedsiębiorca, który przekroczył limit tej pomocy , może wziąć udział w projekcie wnosząc częściową odpłatność.

Każde z przedsiębiorstw musi spełnić kryteria formalne oraz przejść pozytywną weryfikację danych finansowych. Kandydujący przedsiębiorca powinien posiadać siedzibę na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, nie może spełniać definicji „przedsiębiorcy zagrożonego” oraz powinien wypełnić jeden z poniższych warunków:

- posiada struktury organizacyjne w co najmniej dwóch województwach, a jego pracownicy wykonują pracę w ramach tych struktur w co najmniej dwóch województwach
lub
- nie otrzymał i nie ubiegał się o pomoc publiczną w odniesieniu do tych samych usług, oferowanych w usłudze ISR.

Największe szanse na udział w usłudze mają przedsiębiorcy z regionów, w których, zgodnie z raportem GUS z listopada 2012 r., odnotowano najwyższą stopę bezrobocia. Są to województwa: podkarpackie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie, zachodniopomorskie, kujawsko-pomorskie oraz lubuskie.

Tym razem większą szansę otrzymania wsparcia w ramach usługi szkoleniowo – doradczej otrzymają przedsiębiorstwa, które - zgodnie z wynikami badań prowadzonych przez PARP i Małopolską Szkołę Administracji Publicznej (MSAP) – najmocniej mogą odczuć skutki spowolnienia gospodarczego - mówi Bożena Lublińska-Kasprzak, Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Zgodnie z decyzją PARP dodatkowe punkty preferencyjne na liście rankingowej firm aplikujących do usługi zostaną przyznane przez PARP również tym przedsiębiorcom, którzy prowadzą działalność gospodarczą w następujących działach Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD):

05 - Wydobywanie węgla kamiennego i brunatnego (lignitu);
08 - Pozostałe górnictwo i wydobywanie;
09 - Działalność usługowa wspomagająca górnictwo i wydobywanie;
24 - Produkcja metali;
26 - Produkcja komputerów, wyrobów elektronicznych i optycznych;
27 - Produkcja urządzeń elektrycznych;
29 - Produkcja pojazdów samochodowych, przyczep i naczep, z wyłączeniem motocykli;
30 - Produkcja pozostałego sprzętu transportowego;
45 - Handel hurtowy i detaliczny pojazdami samochodowymi; naprawa pojazdów samochodowych;
41 - Roboty budowlane związane ze wznoszeniem budynków;
42 - Roboty związane z budową obiektów inżynierii lądowej i wodnej;
43 - Roboty budowlane specjalistyczne.










Zgłoszenie firmy do usługi jest możliwe wyłącznie poprzez aplikację on-line, dostępną na stronie projektu www.isr.parp.gov.pl tylko w czasie naboru.

Nabór będzie trwać 9 tygodni - od 28 grudnia 2012 r. do 28 lutego 2013 r., lecz formularze aplikacyjne muszą zostać wysyłane najpóźniej do 11 lutego 2013 r.

Więcej informacji na temat projektu, warunków aplikacji i zakresu pomocy można uzyskać na stronie internetowej pod adresem www.isr.parp.gov.pl oraz pod numerem infolinii 801 700 052.