statystyki

Timmermans zmienia strategię wobec Polski

autor: Zbigniew Parafianowicz28.11.2016, 07:41; Aktualizacja: 28.11.2016, 07:54
Frans Timmermans

Frans Timmermansźródło: Newspix
autor zdjęcia: KONRAD KOCZYWASFOTONEWS

Porażka KE w sporze z Polską oznacza koniec procedury ochrony państwa prawa jako takiej. Jak nieoficjalnie przekonują przedstawiciele MSZ, nawet w samej Komisji Europejskiej nie ma zgody co do tego, jak skończyć spór z Polską. Jej przewodniczący Jean-Claude Juncker jest przekonany, że znacznie ważniejsze niż wojna z rządem Beaty Szydło jest zapobieżenie kolejnym exitom (modzie na referenda co do opuszczenia UE np. we Francji czy w Austrii) i ratowanie porozumienia z Turcją w sprawie migrantów.

Po przyjęciu w ubiegłym tygodniu przez Parlament Europejski rezolucji nawołującej do zamrożenia rozmów z Ankarą o przystąpieniu do UE rząd tego kraju zagroził ponownym otwarciem swoich granic dla przebywających w tureckich obozach migrantów. W zestawieniu z widmem nowej fali przybyszów z Bliskiego Wschodu czy kurczenia się Unii spór z Warszawą o TK jawi się jako problem trzeciorzędny.

Równie ważne jest topnienie szeregów zwolenników procedury ochrony państwa prawa wymierzonej w Polskę wśród państw UE. – Nie chodzi tylko o Polskę. Nikt nie chciałby, aby podobny mechanizm został zastosowany wobec niego. Dla tej procedury nie ma przyszłości – mówi jeden z naszych rozmówców z rządu Beaty Szydło.


Pozostało jeszcze 65% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (5)

 • POmroczność - stan umysłu leniżerii(2016-11-28 09:59) Zgłoś naruszenie 212

  A Juncker coraz ostrzej - ( w "La Stampa" ): "Wszyscy muszą przyjąć minimum uchodźców, bez wyjątku!" ---Łamanie postanowień traktatu z Schengen, brak ochrony granic, wpuszczanie hord najeźdźców z ponad 100 krajów świata (głównie muzułmanów) to dopiero skandal. Wszyscy muszą bronić granic, to minimum...

  Odpowiedz
 • Leo(2016-11-28 10:37) Zgłoś naruszenie 124

  A pies mu mordę lizał.

  Odpowiedz
 • o spóźnionym zmądrzeniu(2016-11-28 10:22) Zgłoś naruszenie 59

  Już i tak po ptokach.

  Odpowiedz
 • Barbas(2016-11-28 11:30) Zgłoś naruszenie 212

  Czytając te komentarze muszę. Powiedzieć że dla nas polaków żadnej świetości niema Jednym słowem. Hamstwo ibuta

  Odpowiedz
 • Bert(2016-11-28 20:18) Zgłoś naruszenie 12

  Od początku nagonki na Polskę w PE i KE ludzie zorientowani w prawie międzynarodowym wskazywali, że dla tzw. "procedura praworządności" nie ma podstaw prawnych. Dziś szef KE - były premier jednego z rajów podatkowych, daje do zrozumienia, że cały ten liberalno-lewacki jazgot, to było bębnienie w rondle.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie