„Zmianę właściciela ogłoszono pracownikom na czwartkowym zebraniu. W przyszłym tygodniu przedstawiciele Marquard Media powiadomią 50-osobowy zespół redakcyjno-wydawniczy, kogo przejmą. Na razie nie wiadomo, ile osób dotknie redukcja” – napisał portal.

Dziennik „Nepszava” należał dotąd do szwajcarskiej spółki TGD Intermedia, która - jak pisze mno.hu - zdaniem wielu osób jest zbliżona do Węgierskiej Partii Socjalistycznej. Marquard Media wydaje na Węgrzech takie pisma jak „Playboy” czy „Men’s Health”.

Jak informuje mno.hu, w ostatnich latach w gazecie wprowadzono surowe posunięcia oszczędnościowe, zwalniając część pracowników i obniżając pozostałym pensje.

„Nepszava” (Słowo ludu) powstało w 1880 r. jako organ Węgierskiej Partii Socjaldemokratycznej. Informacja o sprzedaży praw wydawniczych do tej gazety została podana niecały tydzień po tym, gdy zawieszono wydawanie największego dziennika opozycyjnego na Węgrzech „Nepszabadsag” - wydawca uzasadnił ten krok względami gospodarczymi, ale dziennikarze twierdzą, że jest to decyzja polityczna. (PAP)