30-letni mieszkaniec Krakowa został zatrzymany w sobotę ok. 2.00 w nocy w Skawinie do kontroli drogowej. W trakcie kontroli podał fałszywe dane, ale policjanci ustalili jego tożsamość i ustalili, że jest on poszukiwany listem gończym.

Chcąc uniknąć zatrzymania, mężczyzna rzucił się pieszo do ucieczki. W pewnym momencie odwrócił się do ścigających go policjantów i oddał dwa niecelne strzały. Policjanci również oddali strzały ostrzegawcze, ale mężczyzna zbiegł.

W sobotę przed południem podczas intensywnych poszukiwań w Skawinie jeden z funkcjonariuszy zauważył mężczyznę odpowiadającego rysopisowi poszukiwanego. Mężczyzna ten zaczął uciekać i udało mu się ukryć. W trakcie przeczesywania pobliskich posesji znaleziono go na platformie umieszczonej na drzewie dla dzieci.

Ponieważ mężczyzna nadal miał broń, wezwano negocjatora i pododdział antyterrorystyczny policji. Po zatrzymaniu 30-latek przyznał się do strzelania do policjantów. Trafił najpierw do szpitala, a następnie na policję, gdzie trwają czynności procesowe z jego udziałem.