Komisja Etyki TVP: Karolina Lewicka nie złamała zasad etyki, dziennikarka wraca do prowadzenia "Minęła 20"

25.11.2015, 16:02; Aktualizacja: 25.11.2015, 16:15

Od 1 grudnia Karolina Lewicka wróci do prowadzenia programu "Minęła 20" w TVP Info. Komisja Etyki TVP uznała bowiem, że dziennikarka nie naruszyła zasad etycznych, jednak "ferwor rozmowy" mógł utrudnić widzom zrozumienie istoty sporu.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR

Reklama

Komentarze (13)

  • To hucpa nie etyka.(2015-11-26 06:35) Zgłoś naruszenie 10

    Wpis z godz. @23.03 jest najlepszą odpowiedzią jak ignoranckie jest to środowisko odchodzące w niebyt wobec faktów. A jednocześnie jak jest sfrustrowane przegraną starej władzy , która za pomocą zależnych dziennikarzy (co gorsza niby TV publicznej), wbija sobie nuż w plecy, bo wyborca korzysta coraz częściej internetowe i niezależne media i staje się coraz bardziej niezależny od socjotechniki, propagandy i hucpy czyli anty dziennikarstwa typu Lewicka i sp-ka. O czym świadczy zdecydowana większość postów na tym i innych forach. Kto tego nie docenia sam sobie zaprzecza.

    Odpowiedz
  • NIE, NIE, NIE(2015-11-25 16:36) Zgłoś naruszenie 00

    Skoro robicie telewizję dla widzów (jak mówi Daszczyński), to nie wiem czy widzowie chcą powrotu tej Pani.
    Ja nie mam bielma na oku o aparatu słuchowego w uszach i wiem co słyszałem i widziałem, dlatego mój głos jest na NIE. Nie życzę sobie tej Pani w tym programie za mój wkład abonamentowy.

    Odpowiedz
  • życzliwa(2015-11-25 17:01) Zgłoś naruszenie 00

    Drodzy dziennikarze rozmawiajcie a nie przesłuchujcie rozmówców i nie pokazujcie stronniczości -aż się ulewa to z was i nie da się ukryć.Przypominam że wyborcy wybrali Prawo i Sprawiedliwośc-dajcie im pracować.

    Odpowiedz
  • telewidz płacacy abonament(2015-11-25 17:04) Zgłoś naruszenie 00

    no tak wg komisji to telewidzowie są ułomni, bo tylko mogą zrozumieć głupawe seriale, ale Lewickiej już nie, zapewniam, że jako telewidz płacący abonament z tym się nie zgadzam i zawsze gdy ta pani prowadziła program zmuszona byłam przełączyć kanał obojetnie na jaki, byle nie oglądać programu prowadzone przez nią

    Odpowiedz
  • czytelnik(2015-11-25 17:05) Zgłoś naruszenie 00

    wstyd panowie dziennikarze, że popieracie taki niby profesjonalizm koleżanki

    Odpowiedz
  • obserwator(2015-11-25 17:06) Zgłoś naruszenie 00

    droga komisjo proszę nie obrażać telewidzów, czyżby programy były zrozumiałe tylko dla dziennikarzy

    Odpowiedz
  • Leo(2015-11-25 18:13) Zgłoś naruszenie 00

    Macie zatem u mnie przechlapane. I nie tylko u mnie.

    Odpowiedz
  • mądra(2015-11-25 18:19) Zgłoś naruszenie 00

    Poziom poniżej zera. Pan Gliński to przecież v-ce premier naszego rządu wybranego większością narodu i należy mu się szacunek. Jako społeczeństwo życzymy sobie więcej kultury w telewizji od dziennikarzy szczególnie telewizji publicznej.Takie postępowanie winno być napiętnowane a nie chronione.

    Odpowiedz
  • dziadek Franek(2015-11-25 18:25) Zgłoś naruszenie 00

    Jaka telewizja, taka "rada etyki". Teraz nikt z poważnych polityków ani publicystów nie powinien się zgodzić na żadną rozmowę z Lewicką. Totalny bojkot tej pani do czasu, kiedy generalnie zostaną zrobione porządki w telewizji PUBLICZNEJ. Czekamy niecierpliwie.

    do @ 3: obserwator-Skład komisji etyki TVP - Zarząd Telewizji Polskiej S.A. powołał w dniu 2 kwietnia 2014 roku członków Komisji Etyki TVP IX kadencji. skład komisji weszli: Anna Ciesielska, Ewa Chrabąszcz-Smoczyńska, Marianna Durczok, Beata Harasimowicz, Wojciech Majcherek, Marzena Podgórska, Joanna Świderska. Sekretarz Komisji - Dorota Geresz. Warto zapamiętać ludzi o "nieposzlakowanej" etyce.

    Odpowiedz
  • KALIF(2015-11-25 19:57) Zgłoś naruszenie 00

    Od dawna mamy poczucie, że telewizja publiczna nie pełni roli do jakiej została powołana
    Wielu dziennikarzy pracujących dla TVP pomyliło role - stali się stroną w walce politycznej, światopoglądowej i kulturowej i tym samym utracili wiarygodność. Zgodzili się być usługodawcami czego nie można zaakceptować w kraju demokratycznym, w mediach publicznych.

    Odpowiedz
  • piopio(2015-11-25 20:26) Zgłoś naruszenie 00

    teraz to dopiero mnie wystraszyliście -w takim razie mam schizofrenię- bo jestem pewien że widziałem co innego

    Odpowiedz
  • Nie przestraszyli się ... CENZORA.(2015-11-25 23:03) Zgłoś naruszenie 00

    GONIIĆ ... neo-BOLSZEWIKÓW z PIS i ... KŁAPAKÓW PIS (dzikie, nielotne kaczki)
    uprawiających w środkach masowego przekazu ... ERYSTYKĘ bolszewicką
    czyli ... KŁAMANIE ... dla uwiarygodnienia swoich wcześniejszych ... KŁAMSTW.
    POPIS-owcy "nie maja wad"... brak Im tylko jakiejkolwiek ... ZALETY
    ... jak mawia niezapomniany były SOŁTYS ... z Wąchocka

    Odpowiedz
  • gość(2015-11-25 21:55) Zgłoś naruszenie 00

    no, nie złamała, bo taki mają standard w TVP. Inaczej w TV zachodnich: BBC, Sky News, CNN a nawet RT. Tam mają standardy inne, bardziej kulturalne i szanujące gościa oraz widza

    Odpowiedz