Premier Ewa Kopacz, były ambasador Izraela Szewach Weiss, Daniel Olbrychski, Emilian Kamiński, Marek Majewski i wielu innych gości wzięło udział w 72. urodzinach prezydenta Lecha Wałęsy. Niedzielną uroczystość w podwarszawskim Ożarowie Mazowieckim połączono z 25. rocznicą pierwszych wolnych wyborów prezydenckich.

Lech Wałęsa odebrał dziś osobiste życzenia od blisko 400 gości. Premier Ewa Kopacz życzyła mu zdrowia i powrotu do czynnej polityki, aby mógł służyć doświadczeniem i mogli go słuchać ci, którzy powinni to robić. Wtedy, zdaniem pani premier, wszystko wyglądałoby zupełnie inaczej.

Sam jubilat przypomniał, że jego pokolenie dokonało wielkich rzeczy. Udało się zburzyć podział świata i wiele ograniczeń, ale - jak podkreślił - to tylko połowa zadania. W rocznicę 25. wolnych wyborów zaapelował do polityków o stworzenie zasad, które budują i byłyby fundamentami Europy. Może to być 10 laickich przykazań, które zaproponował Lech Wałęsa.
Lechowi Wałęsie towarzyszyła małżonka Danuta. Uroczystość uświetnił koncert Chóru Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Henryka Wojnarowicza.