Skrzypczak: Wycofuję się ze wszystkiego, co powiedziałem na temat Ukrainy

autor: Magdalena Rigamonti16.04.2015, 20:56; Aktualizacja: 17.04.2015, 10:37
Gen. Waldemar Skrzypczak

Gen. Waldemar Skrzypczakźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Duet Magdalena i Maksymilian Rigamonti rozpoczynają współpracę z DGP. W piątkowym wydaniu wywiad z byłym wiceministrem obrony gen. Waldemarem Skrzypczakiem

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (27)

  • piotr(2016-08-17 19:10) Zgłoś naruszenie 10

    Brawo panie Generale

    Odpowiedz
  • wynalazca(2015-04-16 22:23) Zgłoś naruszenie 10

    Hehehe,fujary wypuściły złego dżina z butelki a Putin musi to wszystko sprzątać,tylko MFW na tym zarobił i paru cwaniaków z Zachodu,ale tak to jest jak się nie ma pojęcia o polityce i się ulega bajerom cwaniaków

    Odpowiedz
  • kolo(2015-04-17 12:13) Zgłoś naruszenie 10

    Piszemy o tym od roku.Czego by ,,polski'' rząd nie zrobił to światopoglądu chachłow nie zmieni.Dawanie im pieniędzy przyjmowanie ukraińskich studentów itd. NIC NIE DA. Oni to traktują jako przejaw słabości i gardzą nami z tego powodu.Wrogość do Polski wyssali z mlekiem matki.

    Odpowiedz
  • df(2015-04-17 02:57) Zgłoś naruszenie 10

    Obudziła się sierotka, na oczęta przejrzał - już Polaków na wojnę za Ukraińców wysyłać nie będzie?

    Odpowiedz
  • ortung(2015-04-17 13:13) Zgłoś naruszenie 10

    Dogadac sie z Putinem, Lwów przyłaczyc do polski i wsjo.

    Odpowiedz
  • Andrzej(2015-04-17 17:18) Zgłoś naruszenie 10

    Czy to prawda że Polskie siły zbrojne czy jak ich tam fachowo nazwać posiadaja 8 sprawnych samolotów?

    Odpowiedz
  • ZJ(2015-04-17 09:31) Zgłoś naruszenie 11

    Gdyby choć trochę znał historię, rozumiał Ukrainę i bałagan który zostawił im Stalin oraz nasze trudne wzajemne relacje, to i wtedy i teraz by głupot nie gadał.

    Odpowiedz
  • Bartek(2015-04-16 21:49) Zgłoś naruszenie 10

    Rany. Potrzebował roku żeby zacząć myśleć... Ciekawe ile zajmie to jego szefowi.

    Odpowiedz
  • qwerty(2015-04-16 22:15) Zgłoś naruszenie 10

    Są już tacy, co mają lewe papiery potwierdzające majątki na Ukrainie i robią wszystko, by Ukraina była w UE i uregulowała zwrot majątków ich "właścicielom"...

    Odpowiedz
  • rrte(2015-04-16 21:16) Zgłoś naruszenie 10

    No nie, nareszcie oleum dotarło do głowy! Tylko czemu tak późno?

    Odpowiedz
  • jerzy(2015-04-16 23:14) Zgłoś naruszenie 10

    Jak kazdy wyzszy oficer pan general Skrzypczak, ma pewne ograniczenia w wypowiadaniu swoich ocen politycznych. Moge to zrozumiec. Obecna wypowiedz, bardzo ostra, zdecydowana,oceniajaca po czesci glowa albo raczej bez-glowie panstwa / z ktora sie zgadzam/, ale w przeciwienstwie do generala, ostrozniej ocenialem to co sie dzieje na Ukrainie rzadzonej przez samozwanczy zespol politykow jewrejsko-upowski, swiadczy, ze general zauwazyl to. Oceniajac zas wyglupi i hanbionce slowa p.Komorowskiego, bo nie mozna teo inaczej ocenic, pewnie narazi sie na problem i klopoty. Jednak nalezy ztwierdzic, ze ma jaja i naprawde jest z niego wielki zolnierz, patriota,kochajacy Polskie.

    Odpowiedz
  • Roben(2015-04-17 12:05) Zgłoś naruszenie 10

    Czekam, aż pojawi się taki Prezydent Polski, który powie to samo. Ale to musi być PRAWDZIWY PREZYDENT POLSKI,

    Odpowiedz
  • Kamilia(2015-04-18 16:48) Zgłoś naruszenie 10

    Brawo panie Skrzypczak, to trudna sztuka przyznać się do błędu. Ani Schetyna ani poseł Zalewski nie są do tego zdolni

    Odpowiedz
  • h.m.komiwojażer(2015-04-16 22:26) Zgłoś naruszenie 10

    Prowokacja! Kiedy dotrze to do elyt! Wciskanie pieniędzy polskiego podatnika skorumpowanym ukr. oligarchom i udawanie, że nic takiego się nie stało w czasie wizyty Bronisława K. w Kijowie (a dostał mocno w twarz nie tylko On , ale i duża część Polaków). Podam dwa (jak ktoś będzie chciał, to sam sobie znajdzie inne na oficjalnych ukr. stronach rządu i prokuratury) znamienne przykłady:
    Latem 2014 roku Ukr. Prok. Generalna poinformowała na swoich stronach, że wszczęła śledztwo w sprawie (!) wyprowadzenia (czyt. kradzieży) z magazynów wojskowych 2,5 miliona szt amunicji. Zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach!!! W wojsku!!!
    16 lutego 2015 r. Leonid Kuczma (były prezydent i delegat na rozmowy pokojowe w Mińsku) miał sprawę w Sądzie Gospodarczym w Kijowie bo w jego firmie gdzieś się zawieruszyło 27900 ton ziarna pszenicy, za które zainkasował wcześniej 100 mln hr.
    Nie wspomnę o 5 miliardach dolarów, jakie Chiny przekazały Ukrainie na modernizację swojego rolnictwa (mieli oddać "w ziarnie"). Ponieważ te miliardy "gdzieś" się zawieruszyły i nie można ich odszukać, Chiny wystąpiły z roszczeniem do międzynarodowego arbitrażu... Wychodzi na to, że RP pomaga bogacić się ukr.oligarchom!
    Te i inne , bardzo ciekawe informacje na temat życia w Ukr. można wyczytać na ich oficjalnych stronach internetowych np. o tym, że ukr. prokuratura prowadzi kilkadziesiąt postępowań karnych o najcięższe przestępstwa kryminalne dokonane przez bojców z ochotniczych batalionów...
    http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/135017,bezowocna-wizyta.html

    Odpowiedz
  • gosc(2015-04-17 21:40) Zgłoś naruszenie 10

    Za to pan Kowal napewno marzy by wysylac tam bron,by potem mogli go urzyc przecim Polsce.

    Odpowiedz
  • Szacun Siemaspokonara(2015-04-17 10:32) Zgłoś naruszenie 10

    Szanowny Panie Generale! – Powiedział Pan „o jedno słowo za daleko”. Ale spoko! To politycy są do doopy (na tej kupie kamieni), a Pan masz jaja!

    Odpowiedz
  • wuj(2015-04-17 11:38) Zgłoś naruszenie 01

    dla Ukraińców UPA to przed wszystkim walka z Sowietami, którzy brutalnie spacyfikowali po wojnie zachodnią Ukrainę mordując i wysiedlając poł miliona Ukraińców. fakt, że dziś gloryfikuje się tam UPA ma wydzwiek tylko i wyłącznie antyrosyjski a nie antypolski, choć bez wątpienia dla nas Polaków to organizacja zbrodnicza. ale Ukraina potrzebuje bohaterów zwłaszcza dziś, gdy jest państwem podanym kolejnej brutalnej ruskiej agresji. co do relacji Polska - UPA, powoli to też się zmienia, ale nim Ukraincy będą w stanie o tym rozmawiać potrzeba na to czasu. spójrzcie na Jedwabne, do dziś są w Polsce środowiska, które tego nie potrafią strawić, a przecież tu chodzi tylko o parę wsi na Podlasiu (Jedwabne nie było jedynym miejscem, gdzie Polacy wymordowali swoich żydowskich sąsiadów). na pewno jesteśmy narodem bardziej dojrzałym, i stać nas na poruszanie trudnych tematów, co pokazuje sprawa Jedwabnego, więc spróbujmy zrozumieć Ukraińców. UPA mordowała Polaków, ale przede wszystkim walczyła o ukraińską niepodległość. jest tu jakaś analogia do AK, która też w stosunku do ukrywających się Zydów zachowywała różnie, przeważnie wrogo, choć nie zawsze. temat jest już badany i oczywiście wzbudza szereg kontrowersji, ponieważ dla nas AK jest święta. dla Ukraińców UPA jest święta

    Odpowiedz
  • nastek(2015-04-18 21:06) Zgłoś naruszenie 01

    Wreszcie dotarło, że ukrowska, banderowska swołocz, która teraz tam rządzi to większy wróg Polaków niż hitlerowcy.

    Odpowiedz
  • NIE dla partiokracji(2015-04-18 00:33) Zgłoś naruszenie 00

    A L E _ S K A N D A L _ D U D A _ W Y K U P I Ł _ D O M E N Ę _ W W W (kropka) K U K I Z (kropka) P L _ W P I S Z C I E _ T E N _ A D R E S _ P O Z D R A W I A M

    Odpowiedz