Program prof. Jana Miodka "Słownik polsko@polski" był emitowany w TVP Polonia od 2009 roku. W związku z rosnącą popularnością we wrześniu ubiegłego roku trafił do ogólnokrajowej ramówki.

Teraz TVP ściąga go w ogóle z anteny, co wynika z cięć, jakie MSZ wprowadziło w dofinansowaniu do programów skierowanych głównie do Polaków mieszkających  za granicą. W 2013 roku resort Sikorskiego przeznaczy na ten cel 2 mln zł - to 85 proc. mniej niż w poprzednim roku. A pieniądze przyznawane przez MSZ stanowiły około 40 proc. całego budżetu.

Widzowie są jednak oburzeni decyzją TVP, czemu dają wyraz na profilu programu na Facebooku. "I nie ma co sie dziwic, jak Polacy dalej beda mowic: wezne, rozumie, chcem i.t.d, i.t.d!!!!!!!!!!!!!!!!!" - piszą na stronie programu. "Im gorzej mówi rządzony, tym mniej jest skłonny do natrząsania się z analfabetyzmu rządzących. Może o to właśnie chodzi?" dodaje ktoś inny. Wielu widzów wytyka TVP, że na mniej ambitne programy pieniędzy nie żałuje.

Na Facebooku powstała już grupa obrońców "Słownika polsko@polskiego". Przygotowali oni także petycję, w której sprzeciwiają się likwidacji programu.

Prof. Miodek podziękował wszystkim za wsparcie.