Jak informuje z Watykanu specjalny wysłannik Polskiego Radia Wojciech Cegielski, nowy papież odprawi mszę w Kaplicy Sykstyńskiej dla 114 kardynałów, którzy uczestniczyli w konklawe. Z pozostałymi purpuratami ma spotkać się jutro o 11.00 w Sali Klementyńskiej.

Z kolei w sobotę zaplanowano konferencję prasową papieża Franciszka. „Będzie to audiencja w auli Pawła VI dla nas, osób zajmujących się komunikacją społeczną oraz dziennikarzy. W sobotę o 11 w auli Pawła VI” - zapowiedział rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi. Dokładnie w tym samym miejscu kilka dni po wyborze z dziennikarzami spotkał się poprzednik nowego papieża, Benedykt XVI.

W niedzielę Franciszek weźmie udział w południowej modlitwie z wiernymi na Anioł Pański. Uroczystą, inauguracyjną mszę nowego pontyfikatu zapowiedziano na wtorek na 9.30. Wtedy przypada jedno z najważniejszych świąt w kościele katolickim - świętego Józefa. Tuż po wyborz papież Franciszek miał rozmawiać telefonicznie ze swoim poprzednikiem Benedyktem XVI. Przedstawiciele Watykanu poinformowali, że w najbliższych dniach obaj duchowni mają spotkać się w rezydencji w Castel Gandolfo.