Do zdarzenia doszło na drugim piętrze budynku przy skrzyżowaniu Gocławskiej i Grochowskiej w siedzibie spółki Magnum-X, która wydaje magazyny poświęcone tematyce wojskowej, m.in.: "Nowa Technika Wojskowa", "Lotnictwo", "Morze Statki i Okręty", "Strzał" i "Poligon".

Do wydawnictwa wszedł 48-letni mężczyzna, prawdopodobnie prezes wydawnictwa Cezary S., i zaatakował nożem osoby, które tam przebywały. Następnie zaatakował 46-letniego Krzysztofa Z, który, wskutek odniesionych obrażeń, zmarł na miejscu.

Chwilę po ataku nożem, sprawcy wybuchł mu w dłoni ładunek wybuchowy. 48-latek został ciężko ranny w rękę i brzuch. Wybuch ranił też lekko innego mężczyznę, który przebywał w tym czasie w biurze.

Sprawcy po przewiezieniu do szpitala amputowano dłoń. Jego stan jest ciężki. Drugiemu rannemu udzielono pomocy ambulatoryjnej. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Motywy zbrodni nie są na razie znane, a stan zdrowia sprawcy nie pozwala na jego przesłuchanie. Pojawiły się spekulacje, że przyczyną tragedii mogły być sprawy biznesowe.

Krzysztof Z. był ekspertem lotniczym, którym wielokrotnie wypowiadał się na temat katastrofy smoleńskiej, m.in. na łamach „Gazety Polskiej”. Był również jednym z bohaterów filmu „10.04.10” Anity Gargas. Krytykował raporty komisji MAK i komisji Jerzego Millera.