statystyki

Minęła moda na pomaganie szpitalom

autor: Grzegorz Kowalczyk17.11.2020, 09:53; Aktualizacja: 17.11.2020, 09:53
Na placu boju pozostały spółki Skarbu Państwa. Enea i Azoty planują przeznaczyć kolejny milion złotych na wsparcie szpitali. Z kolei PKO BP czy Energa w październiku oddelegowały część pracowników do infolinii Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Na placu boju pozostały spółki Skarbu Państwa. Enea i Azoty planują przeznaczyć kolejny milion złotych na wsparcie szpitali. Z kolei PKO BP czy Energa w październiku oddelegowały część pracowników do infolinii Głównego Inspektoratu Sanitarnego.źródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Jakub Orzechowski Agencja Gazeta

Przy drugiej fali placówki otrzymują od biznesu mniejsze wsparcie niż na przełomie marca i kwietnia.

Na początku pandemii niemal każda większa firma chciała pochwalić się tym, że wspiera służbę zdrowia. Szpitalom przekazywano sprzęt, środki ochronne czy posiłki dla personelu medycznego. Działania w obliczu drugiej fali są zdecydowanie mniej spektakularne.

Ogólnopolskie akcje wolontariuszy zaopatrujących szpitale w posiłki zakończyły swoją działalność jeszcze przed końcem wakacji, a znaczna część firm skupia się dziś na swoich tradycyjnych akcjach CSR. I tak np. Orange ruszyło jesienią z kolejną odsłoną wsparcia dla dzieci i młodzieży w trudnej sytuacji, KRUK SA z akcją w ramach Dnia bez Długów, a Bank Millenium utrzymał swój budżet na wsparcie kultury, w tym na trwający obecnie Festiwal Muzyki Współczesnej Sacrum Profanum w Krakowie.


Pozostało 87% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie