statystyki

Niemcy: Obowiązek testów dla powracających z urlopów

autor: Artur Ciechanowicz30.07.2020, 07:43; Aktualizacja: 30.07.2020, 07:43
32 proc. Niemców zmieniło swoje plany urlopowe z powodu pandemii

32 proc. Niemców zmieniło swoje plany urlopowe z powodu pandemiiźródło: ShutterStock

Już widać pierwsze symptomy wzrostu liczby zachorowań na koronawirusa.

„Musimy zapobiec sytuacji, w której wracający z podróży w sposób bezwiedny zarażają innych i w ten sposób wywołują nowe łańcuchy infekcji. Dlatego wydam zarządzenie wykonywania obowiązkowych testów dla osób wracających z obszarów ryzyka. Służy to ochronie wszystkich obywateli” – napisał na Twitterze niemiecki minister zdrowia Jens Spahn.

Lista obszarów ryzyka obejmuje około 130 krajów i regionów. Obok Afganistanu, Białorusi, Brazylii, Rosji, Luksemburga i USA znajdują się na niej też hiszpańskie Katalonia, Aragonia i Nawarra. Do spisu trafiają obszary, na których liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców w ostatnich 7 dniach przekroczyła 50 przypadków.

Powoli, ale z mocą

Podstawą prawną wprowadzenia obowiązkowego poddawania się testom, na którą powołuje się ministerstwo zdrowia RFN, jest ustawa o ochronie przed zakażeniami, przyjęta przez Bundestag z powodu pandemii koronawirusa. Rozporządzenie w sprawie testów ma być wydane w nadchodzący poniedziałek. Badania będą bezpłatne, a osoby z pozytywnym wynikiem będą musiały odbyć 2-tygodniową kwarantannę w domu.


Pozostało 83% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

  • StAAbrA (2020-07-30 09:12) Zgłoś naruszenie 01

    Nie wiadomo tylko , czy będą testować , czy zarażać ... I przy okazji zaszczepiać .... Aha , czekamy na publikację zdjęcia tego wirusa - lub zdjęć w każdej , jego mutacyjnej postaci - bo kto ma dostęp do stosownego mikroskopu , to sam może siebie przetestować ...

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie