statystyki

Przedwczesna radość w Czarnogórze z pokonania wirusa

autor: Michał Potocki01.07.2020, 09:08; Aktualizacja: 01.07.2020, 10:51
Po miesiącu po tamtym optymizmie nie ma już śladu, a rząd w Podgoricy walczy z drugą falą epidemii, równie wysoką, co pierwsza.

Po miesiącu po tamtym optymizmie nie ma już śladu, a rząd w Podgoricy walczy z drugą falą epidemii, równie wysoką, co pierwsza.źródło: DGP

Żadne państwo nie jest bezpieczne, dopóki wszystkie nie są bezpieczne – podkreślają specjaliści.

Miesiąc temu rząd Czarnogóry triumfował. – Jako pierwszym w Europie udało nam się pokonać wirusa – chwalił się minister zdrowia Kenan Hrapović. W sumie w liczącym 628 tys. ludzi kraju do tamtego momentu zachorowały 324 osoby, z czego dziewięć zmarło, a reszta ozdrowiała. Po miesiącu po tamtym optymizmie nie ma już śladu, a rząd w Podgoricy walczy z drugą falą epidemii, równie wysoką, co pierwsza.

Bałkańska republika była ostatnim krajem w Europie, w którym potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2. Było to 17 marca, gdy znaczna część południowej i zachodniej części kontynentu zmagała się już z szybkimi przyrostami zachorowań. Dwoje zainfekowanych przywlokło koronawirusa z Hiszpanii, a trzeci – ze Stanów Zjednoczonych. Szczyt przypadł na 3 kwietnia, gdy potwierdzono 37 nowych przypadków. Od tej pory kolejnych zachorowań było już coraz mniej, ostatnie odnotowano 4 maja, a po 19 dniach z dumą ogłoszono, że epidemia się skończyła, zaś ostatni pacjent został uznany za ozdrowieńca.


Pozostało 88% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie