69,4 proc. wyborców z wykształceniem podstawowym zagłosowało na Andrzeja Dudę [Exit poll Ipsos]

28.06.2020, 21:59; Aktualizacja: 28.06.2020, 21:59
Wśród osób z wykształceniem zasadniczym zawodowym najwięcej - 65,5 proc. głosów -zebrał Andrzej Duda. Rafał Trzaskowski uzyskał w tej grupie wynik 17,2 proc.

Wśród osób z wykształceniem zasadniczym zawodowym najwięcej - 65,5 proc. głosów -zebrał Andrzej Duda. Rafał Trzaskowski uzyskał w tej grupie wynik 17,2 proc.źródło: ShutterStock

69,4 proc. wyborców z wykształceniem podstawowym zagłosowało na ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudę W grupie wyborców z wykształceniem wyższym i licencjackim najwięcej - 41,3 proc. głosów uzyskał kandydat KO Rafał Trzaskowski - wynika z sondażu Ipsos dla TVP, TVN i Polsatu.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (75)

  • Szczecin (2020-07-01 12:59) Zgłoś naruszenie 00

    propaganda na całego, nie procenty sa ważne tylko ilość osob gloosujacych i tu na PAD glosowalo więcej osob z wyksztalceniem co najmniej wyższym niż na tego niedorajdę Trzaskowkiego, a poza tym każdego człowieka trzeba szanować bez względu na wyksztalcenie...

    Odpowiedz
  • Andrzej(2020-07-01 00:37) Zgłoś naruszenie 00

    A jaka jest struktura wykształcenia w naszym społeczeństwie? Wtedy można odnieść się do tych badań przeprowadzonych w formie wywiadów.

    Odpowiedz
  • "Tępy plebs"? (2020-06-30 11:19) Zgłoś naruszenie 11

    A może by tak zaprosić do polemiki autora tego artykułu...? 😊

    Odpowiedz
  • Mądrzy(2020-06-30 08:48) Zgłoś naruszenie 40

    Prości i jednocześnie mądrzy w swoim wyborze.

    Odpowiedz
  • Ojciec nauk za punkty(2020-06-30 04:55) Zgłoś naruszenie 40

    Ten co to pisał ma wykształcenie za punkty robotniczo-chłopskie zwykły komunistyczny ******* - chłopak z Alternatywy

    Odpowiedz
  • Statystyka kłamie(2020-06-29 23:16) Zgłoś naruszenie 193

    Skąd wy wiecie jakie kto miał wykształcenie? Wybory ponoć są tajne!!!?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Na marginesie(2020-06-29 23:08) Zgłoś naruszenie 00

    Gratulacje. Większość w Polsce osób z wykształceniem podstawowym to osoby starsze. Które mają doświadczenie życiowe a nie miały możliwości zdobyć wyższego. I walczył o wolną Polskę! Bo w czasach nowożytnych trzeba się postarać by nie mieć wykształcenia co najmniej zawodowego. Brak elokwencji oznacza najczęściej niski iloraz inteligencji.

    Odpowiedz
  • Ed(2020-06-29 17:46) Zgłoś naruszenie 211

    Inteligentny człowiek nie wierzy w żaden sondaz

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • lewackiej masonerii,mówimy NIE !!!(2020-06-29 17:08) Zgłoś naruszenie 143

    bo będziemy zabiegać o pracę,zapłatę i chleb.A tego Polacy nie zniosą,tym bardziej niewolnictwa/ goi polen/.

    Odpowiedz
  • kazzzz(2020-06-29 17:02) Zgłoś naruszenie 3421

    Martwi mnie to, że młodzi ,wykształceni i dobrze zarabiający z WIELKICH miast ufają złodziejom,kłamcom oszustom i manipulatorom! Wieś się na plewy nie nabierze a wykształcony nie wie co to plewy!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • 18+(2020-06-29 15:13) Zgłoś naruszenie 249

    Ja tam jestem prosty wsiowy chłop wierzący w Pana Boga. Wyszedłem rano na pole i tek sobie myślę: p. Kidawa-Błońska miała według sondażu 2% poparcia, a p. Trzaskowski dostał w wyborach 30% głosów. Co w takim razie dla 28% kształoconego elektoratu może dać p. prezydent Trzaskowski, czego nie mogłaby dać p. prezydent Kidawa ? Wszak oboje są z tej samej opcji politycznej ! W pierwszej chwili pomyślałem, że może za urodę dostał od magistrów te 28% , ale przecież p. Kidawa całkiem niezła kobitka jest !!!

    Pokaż odpowiedzi (7)Odpowiedz
  • Ewa42(2020-06-29 14:08) Zgłoś naruszenie 3920

    Warszawski fircyk to dla kasty jedyna nadzieja.....to go reklamują

    Odpowiedz
  • Tomek34(2020-06-29 14:00) Zgłoś naruszenie 265

    Kastowa gazeta chwali swojego obrońcę.... Wy też zapewne myślicie, że jesteście awangardą... a na codzień to łazicie po warszawskich sądach które swoją wiarygodność opierają na byłych esbekach z WSO im. Dzierżyńskiego w Legionowie zatrudnianych tam jako biegli sądowi. Zaiste światowa awangarda, która może wyśmiewać wszystkich. :)

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Mark(2020-06-29 13:45) Zgłoś naruszenie 3922

    Nawet takimi tekstami nie zrobicie z nieudolnego, zakaparzonego Trzaska inteligenta. Chłop na niczym się nie zna, nie potrafi nawet zadbać o swoje własne ścieki. Takich ludzi to ja do domu nie wpuszczam. Chwali się swoim angielskim a mówi po angielsku jak amerykański menel. Ten człowiek to żenada ale widać ktoś tu liczy, że będzie można kręcić lody jak dawniej....

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • oburzony(2020-06-29 13:09) Zgłoś naruszenie 305

    Przez takie artykuły robicie krzywdę kolejnym młodym ludziom, sugerując im że studia i wyższe wykształcenie maja jakiekolwiek znaczenie. Od razu zaznaczam że ani Duda, ani Trzaskowski nie są moimi faworytami i źle mi z tym że muszę teraz wybierać między jednym a drugim. Ale do rzeczy: piszecie że na kandydata X głosowali ci z wyższym wykształceniem (w sugestii: ci LEPSI, zamożniejsi, inteligentniejsi, z wyższą pozycją, z dużych miast, nowocześni itd), a na kandydata Y ci z niższym wykształceniem (w sugestii: ci GORSI - głupcy, biedota z małych wsi wierząca w gusła, zapijaczona patologia, zacofanie, ogólnie wstyd się przyznawać do tej grupy). Macie nadzieję ze mało inteligentny Janusz ze swoją Grażyną idąc na wybory stwierdzą - "Grażyna to my zagłosujemy na tego X, to będziemy przynależeć do elity". Zwykły zabieg manipulacyjny, stosowany już od kilkunastu lat, nic więcej. Szkoda tylko że takie artykuły czyta potem młodzież i bierze z tego przykład, gdzie kolejne pokolenie pozwala się oszukać i nabić w butelkę (za przyzwoleniem swoich rodziców), idąc na studia z nadzieją znalezienia dobrze płatnej pracy, gdzie dzisiaj, nawet po dobrych studiach jak informatyka czy medycyna są z tym duże problemy. Dzisiaj piszecie w ten sposób o wyborach, jutro będziecie pisać o tym że uczelnie wyprodukowały kolejnych nikomu niepotrzebnych magistrów Wyższej Szkoły Czegośtam, dla których nie ma pracy, bo studenci zachęcani(przymuszani) przez rodziców i społeczeństwo poszli na studia by właśnie przynależeć do tej ELITY, albo jeszcze lepiej, poszli na dobrze rokujące kierunki (jak wspomniana wyżej Informatyka czy Medycyna) na czym w ogóle się nie znają i nie interesują, ale może będzie z tego dobra kasa, gdzie będą się męczyć z tym wyborem nawet później, w pracy za najniższą krajową, byle broń Boże nie iść do zawodówki i nie być kojarzonym z zacofaniem, buractwem, patologią i niższą warstwą społeczną którą tak tu nieśmiało "sugerujecie" w tym artykule. Dziennikarzyny, MYŚLCIE nad tym co przekazujecie czytającym.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Benek(2020-06-29 13:05) Zgłoś naruszenie 2322

    Widać że ci z wyższym to inteligencja jak im wszystko zabierze trzaskowski i wydłuży wiek pracy do 70 bo tak chcą Pani marker to już tacy mądrzy nie będą

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Bum(2020-06-29 12:53) Zgłoś naruszenie 397

    Ktoś dzisiaj zwraca jeszcze uwagę na wykształcenie? Czy opinia absolwenta Politologii, Marketingu i Zarządzania, Socjologii czy Kulturoznawstwa czy innego podobnego kierunku będzie równa opinii doktora medycyny (zakładamy że zdobył tytuł dzięki własnemu samozaparciu i determinacji, a nie znajomościom i wpływowym rodzicom)? Spawacz zarabiający 5 tysięcy może mieć większe pojęcie o życiu i polityce niż bezrobotny magister na utrzymaniu rodziców, albo mgr po studiach robiący w McDonaldzie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • realista(2020-06-29 12:32) Zgłoś naruszenie 126

    Ciekawy mamy wybór: Socjalista vs Socjalista.

    Odpowiedz
  • logika(2020-06-29 10:17) Zgłoś naruszenie 2017

    Skoro zdobył najwięcej punktów to oczywiste, że najwięcej głosowało na PAD z KAŻDYM wykształceniem!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • obserwator(2020-06-29 10:03) Zgłoś naruszenie 229

    wg redaktora DGP to jest ważne, wykształcene czy kultura osobista, czyżby byli ci z wykształceniem podstawowym gorsi, przecież tak nawoływał Trzaskowski, że nie robi podziałow, każdy Polak ma prawo głosować tak jak chce i każdy ocenia kandydata, widocznie większośc Polaków nie chce lewackiej Polski, to może wg DGP odebrać prawa glosu ludziom z wykształceniem podstawowym

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz