Położna z Nowego Targu zwolniona dyscyplinarnie. Informowała na Facebooku, że w szpitalu nie ma maseczek

23.03.2020, 20:47; Aktualizacja: 23.03.2020, 20:56
Dyrektor w piątek rozmawiał z położną. Wcześniej miał kontakt z posłem PiS Edwardem Siarką, u którego w niedzielę potwierdzono zakażenie koronawirusem. Marek Wierzba przebywa w domowej kwarantannie.

Dyrektor w piątek rozmawiał z położną. Wcześniej miał kontakt z posłem PiS Edwardem Siarką, u którego w niedzielę potwierdzono zakażenie koronawirusem. Marek Wierzba przebywa w domowej kwarantannie.źródło: ShutterStock

Położna ze szpitala w Nowym Targu została dyscyplinarnie zwolniona za umieszczenie na swoim profilu społecznościowym wpisu o braku maseczek ochronnych i trudnych warunkach pracy. Dyrektor, który po kontakcie z zakażonym koronawirusem posłem przebywa na kwarantannie, wcześniej wręczył położnej dyscyplinarkę.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (9)

  • ABC(2020-03-23 23:06) Zgłoś naruszenie 297

    Pan dyrektor chyba mocno przestrzelił... Krytyki pracodawcy, nawet, jeśli nie do końca odpowiada ona prawdzie (czego tu chyba nie było) nie sposób uznać za ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych.

    Odpowiedz
  • wkurzony(2020-03-24 10:13) Zgłoś naruszenie 143

    Nie wiem, kto tego Pana zrobił dyrektorem. Ten pseudo dyrektor również podlega przepisom prawa. A prawo mówi : "Prawo powstrzymania się od wykonywania pracy przysługuje każdemu pracownikowi, jeśli spełnione zostaną następujące przesłanki: - warunki pracy będą niezgodne z przepisami bhp, - wystąpi bezpośrednie zagrożenie dla jego życia lub zdrowia albo gdy wykonywana przez niego praca grozi takim niebezpieczeństwem innym osobom " Zachęcam wszystkie pielęgniarki do odstąpienia od wykonywania obowiązków, jeżeli nie mają środków ochrony osobistej. Proponuję wysłać do pracy z chorymi tak myślących dyrektorów jak ten opisywany powyżej. Beznadzieja i drwina. A w mediach chwalicie się, że wszystko jest pod kontrolą. Jak jest pod kontrolą, to ruszcie swoje **** ze stołków i idźcie na pierwszy ogień.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • karierowicz(2020-03-24 09:35) Zgłoś naruszenie 133

    ja tam nie wierze takim dyrektorom z nadania politycznego, żaden politykier PIS nie ma tak spracowanych dłoni jak ta położna, smutny los czeka nas jeśli obecny rząd się nie obudzi z letargu, i nie zaostrzy kursu na koronawirusa, bogu ducha winna kobieta, obawiała się o noworodki, a o co się obawia dyrektor z pisu? o kariere w partii

    Odpowiedz
  • Tak działa PIS(2020-03-24 10:42) Zgłoś naruszenie 62

    Tego pana PIS zrobił dyrektorem. Zwolnienie pracownika dyscyplinarnie z wydumanych powodów to u tego pana norma a nie wyjątek.

    Odpowiedz
  • Bert(2020-03-23 22:19) Zgłoś naruszenie 627

    gazeta POprawna w fejkowaniu nie da się łatwo wyprzedzić GWnu

    Odpowiedz
  • Anna Kamska(2020-03-24 20:14) Zgłoś naruszenie 51

    Od wczoraj moja siostra szyje szmaciane maski dla dużego szpitala w Łodzi. Powiedziałam jej ze takie maski są nic niewarte a mimo to jej synowa pielęgniarka zabrała te maski dla siebie i jej koleżanek. Myśle ze należy obnażyć kłamstwa rzadu na temat dobrego zabezpieczenia szpitali i pieniądze które Duda przeznaczył na TV użyć na zakup sprzętu dla szpitali.

    Odpowiedz
  • Krzysztof(2020-03-24 18:40) Zgłoś naruszenie 51

    Nie można zwolnić pracownika dyscyplinarnie za informowanie że pracodawca nie przestrzega przepisów BHP.

    Odpowiedz
  • Sla(2020-03-25 06:43) Zgłoś naruszenie 21

    takich dziadów do szukać na Fb i napiętnować ich na forach żeby ludzie wiedzieli z kim mają do czynienia, wystarczy zresztą na niego popatrzeć ....

    Odpowiedz